5.00 / 1 oy

70 TL'lik temassız ateş ölçerler güvenilir sonuçlar verir mi?

İnternetten temassız ateş ölçer sipariş edeceğim, n11'de temassız ateş ölçer fiyatları 70 TL'den başlıyor ve 500 TL'ye kadar gidiyor. 500 TL'den sonra da Braun gibi markaların daha kaliteli ürünleri başlıyor.

70 TL ile 500 TL arasındaki temassız ateş ölçerlerin tümünün plastiği aynı, muhtemelen içlerindeki teknoloji de aynıdır. Kızılötesi olarak ölçüm yaoıyorlar ve vücut sıcaklığını alından ya da koldan ölçebildikleri yazıyor açıklamalarında. Peki bu ürünlerin tümü aynı üreticiden alınıyor ve farklı markalar tarafından üzerlerine logo yapıştırılıp satılıyor olabilir mi? Eğer tümü aslında aynı ürünün sadece farklı renkli modelleri ise 70 TL vermek ile 500 TL vermek arasında ne fark var?

Ürüne güvenemiyorum ama tüm emsal ürünler aslında aynı ürün ise muhtemelen en ucuz olanını tercih edeceğim. Sadece ürünün bir markası ve modeli olmamaaından dolayı 1-2 yıl sonra bozulması ya da hatalı ateş ölçümü yapması durumunda iade edecek ya da tamir ettirecek muhatap bulamamaktan çekiniyorum. Belki 200 TL'lik versiyon bu açıdan daha uzun ömürlü bir ürün olabilir mi?

Siz hangi, fiyata hangi temassız ateş ölçeri satın aldınız ve ölçüm sonuçlarının tutarlılık durumu nedir? Ürün yorumlarına göre çok iyi diyen de var işe yaramıyor diyen de var çok kararsız kaldım.

seray89

07.10.2020 13:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Eylül 2021 09:50
    3

    o zamanlar şimdi kullandığımız ateş ölçerler muhtemelen 70 TL fiyatlarına satılıyordu, şimdi 40 TL'nin bile altına indiğini görüyorum bazı yerlerde. sorunuzun yanıtını zaten uzun vadede tüm kullanıcılar vermiş oldu. hatta avm ve hastane girişlerinde bile halen bu aletler kullanılıyor. kendi adıma 36.4 ile 36.6 gibi .1 hata aldığım zamanlar oluyor ve bu sebeple bu fiyata bu ürünü almış olmaktan çok mutluyum. pandeminin ilk zamanları bu aletlere 200 TL'nin üzerinde paralar istiyorlardı unutmayın. her şey zamanla gerçek değerine geliyor demek ki.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
70 TL'lik temassız ateş ölçerler güvenilir sonuçlar verir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.