5.00 / 1 oy

Maske Kullanmak Uçuk Yapar Mı?

Korona virüsü ilk vakasının ortaya çıktığı günlerden beri her gün düzenli olarak maske kullanıyorum. Bir gün kullandığım maskeyi bir gün daha asla kullanmıyorum ve hava almayacak şekilde bir torbanın içine ağzını kapatarak koyduktan sonra çöpe atıyorum. Normalde uçuk çıkartan bir bünyem yok, birkaç yıkda bir kez uçuk çıkartırım,  bu uçuklar da fazla büyümeden birkaç gün içinde kurur ve düşerek geçer. Düzenli maske kullanmaya başladığım yaklaşık 3 aylık süreçte ise 5 kez farklı bölgelerde uçuk çıkarttım ve uçukların geçmesi de bir haftayı geçiyor. Son uçuğumda şu yazıyı buldum da Allah arkadaştan razı olsun, 2 günde uçuğum geçti Uçukları geçirmek için en etkili ilaç hangisidir?

Gün içinde maske ile hiç oynamıyorum, hatta çoğunlukla maske üzerinde siperlik de kullanıyorum ki elim kazara kaşımak ya da maskeyi düzeltmek için yüzüme gitmesin diye, ama artık bu uçukların sebebi olarak maskeyi düşünmeye başladım, bütün gün ağız ve burun bölgesini kapatan ve nefes alış verişleri ile birlikte bakterilerin de bir bölgede birikmesine yol açan bu maskeleri bu haftadan itibaren 2 saat kullandıktan sonra atmaya karar verdim. Yaşadığım bu deneyimi ve kendi çözümümü de buradan paylaşarak benzer uçuk ve sivilce gibi sağlık problemleri artan arkadaşlara yardımcı olmak istedim. Tabi günde 3-4 belki daha fazla maske değiştirmenin maddi bir yükü de olacak ama sağlıktan daha önemli olmadığını düşünüyorum.

ismaillkarat

22.06.2020 16:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maske Kullanmak Uçuk Yapar Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.