5.00 / 1 oy

Lazer epilasyonun zararı var mı?

Lazer epilasyon, vücudunuzda bulunan ve istenmeyen (özellikle kadınların) tüylerin lazer ışınları ile köküne inerek köreltilmesi işlemidir. Bu sayede birkaç seans sonrasında işlem yapılan bölgede tüy, kıl çıkmamaktadır. Lazer epilasyonun birçok çeşidi bulunmakta. Kişinin ten rengi ve kılın kök yapısı, rengi ve kalınlığına bağlı olarak tercih edilen işlermler birbirinden farklılaşabilmektedir. Bir de elbette maliyete göre de tercijler değişebilmektedir. 

Lazer epilasyonu sadece kadınların yaptırdığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Artık erkeklerin de en az kadınlar kadar bakımına düşkün ve çağın rahatlıklarına ayak uydurduğunu gözden kaçırıyorsunuz demektir.

Kadınların her ay istenmeyen tüylerinden kurtulma çabasını düşündüğünüzde hem zaman kaybı, hem acı yükü hem de maliyet oluşturduğunu göreceksiniz. Özellikle hassas bir cilt yapısına sahipseniz kızarıklığı ayrı bir dert oluyor. Lazer epilasyon yöntemi ile işlemin cinsine göre ağrısı değişmekle birlikte zaman ve maliyet faktörü de değişerek size çeşitli alternatifler sunmakta. 

Buraya kadar iyi güzel peki lazer epilasyon yöntemlerinin zararları nelerdir? Kansere sebep olur mu? bilinen yan etkisi eğer işin ehli olmayan kişilerin eline düşerseniz yanıkların oluşacağı yönünde ya da eğer dövmeniz varsa ve uygulayan kişinin bilgisi yeterli olmayıp o dövmenin üzerinden işleme devam ederse, işte o zaman acılardan acı beğenin. Canınızın yandığına mı acırsınız yoksa dövmenizin mahvolduğuna mı yanarsınız? 

Bir başka merak ettiğim konu ise özellikle koltuk altında bulunan kılların alınması sebebiyle ter bezlerine zarar verilmiş olmuyor mu? Neticede ter vücuttaki zararlı maddelerin atımı için oldukça önemliyken kıllardan kurtulacağım derken sağlığımızdan olmak var...

Lazer epilasyonun başka zararları var mıdır? Sanırım artık zamanları tespit edebilmek için üzerinden yeterli bir zaman dilimi geçti. 

esenmell

01.12.2020 18:08

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Lazer epilasyonun zararı var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.