5.00 / 1 oy

Mangal için yelleme makinesi tavsiyesi

Youtube'da izlediğim barbekü videolarından edindiğim bilgilerle burada ekipmanlar ve et tarifleri konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Türkiye'de de az sayıda güzel kanal var yine mangal ve barbekü ile ilgili ama yabancılarda bu kültür çok daha derin ve oturmuş durumda. Mesela bizdeki piknikteki mangal kültürü adamlarda hiç yok, onlar kocaman barbekülerini kullanarak kendi bahçelerinde misafir ağırlamayı seviyorlar ve bu etkinliklerinde beyaz atlet ile plastik topa da yer vermiyorlar :) Şaka bir tarafa onlarda kömürün ve odunun sıcaklığını belirlemek için hiç elde yapılan bir yelleme yok ve bunun için fön makinesi benzeri bir makine kullanıyorlar ve pişirmenin bir noktasında eğer çok yüksek sıcaklıklar gerekli olursa hemen bu makineyi takıp 2 dakikada ısıyı artırabiliyorlar. Ben de bu aksesuarların ne işe yaradıklarını ve gerekliliklerini anlamaya çalışarak kendi barbekü çekmeceme eklemeye çalışıyorum ve maalesef bunun gibi bir makineyi hiçbir yerde bulamadım, önerebileceğiniz bir yer ve marka olabilir mi?

volkanoxfb

16.09.2019 14:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Aralık 2020 09:00
    0

    Bazı işler için basite kaçmak en kolayı olabilir. İlla cihaz almanız gerekmeyebilir. Mangal için yelleme makinesi de tam bu dediğim kategoriye giriyor. Bu kadar tüketim toplumu olmak bizi daha fazla strese sokuyor fakat farkında değiliz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mangal için yelleme makinesi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.