5.00 / 1 oy

MacOS Can't Repair The Disk Hatası ve Çözümü

Sorunumu Mac bilgisayar ExFAT Harici Hard Diski Görmüyor sayfasında aslında paylaşmıştım ama buradan da aldığım farklı bir hata mesajını sormak istedim.

exFAT formatlı harici hard diskimi MacOS bilgisayarıma bağladığımda bilgisayar diski görmüyor, disk utility'den de mount etmeme izin vermiyor. Çözüm olarak sudo pkill -f fsck
komutunu terminale yapıştırınca mount ediliyor ve içindeki dosyaları görebiliyorum ama macos can't repair the disk diye bir uyarı mesajı çıkıyor ve disk içinde güncelleme ya da dosya yazma işlemi yapamıyorum.

Harici hard diskin sağlam olduğunu biliyorum, çünkü windows'ta aktif olarak kullanabiliyorum ama Mac'te sadece terminal komutu ile read only olarak dosyaları görebiliyorum. Hard diskin boyutu 2 TB olduğu için olabilir mi diye düşünmeye başladım ama bu hatanın sebebi ve çözümü konusunda bilgi vermek isteyen arkadaşlar olursa diye soru açmaya karar verdim.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer başlıkalar için;

bkz: Mac'te Ekran Görüntüsü (Screenshot) Nasıl Alınır?

bkz: Mac'te Dosya Kes Yapıştır İşlemi ve Klavye Kısayolları

bkz: Macbook Air Nasıl Formatlanır?

bkz: CleanMyMac Uygulamasını Kullanan Var mı?

bkz: Mac'te klavye ile dosya silme tuşu nedir?

bkz: Mac'ta Windows'taki gibi ekran bölme nasıl yapılır?

cancarlo

24.05.2021 11:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MacOS Can't Repair The Disk Hatası ve Çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.