5.00 / 1 oy

Mac için video player tavsiyesi (2021)

MacOS işletim sistemli bilgisayarlar için dahili olarak quicktime player video oynatma programı geliyor, ama siz de benim gibi Windows'tan devşirme Mac kullanıcısı iseniz ve quicktime video player'a arayüz ve codec desteklerinden ötürü alışmakta zorluk çekiyorsanız kendi adıma hem Windows işletim sistemli bilgisayarlarda, hem de MacOS işletim sistemini kullanan Macbook Air ve Macbook Pro gibi bilgisayarlar için kullanabileceğiniz ücretsiz ve işlevsel bir video oynatıcı tavsiye edeceğim.

VLC Player, uzun yıllardan beri kendi adıma tercih ettiğim ve farklı işletim sistemlerinde de yer alması sayesinde bilgisayar değiştirdiğimde de arayüzünü garipsemeden kullanabildiğim bir video player. Hatta akıllı telefonlar için olan versiyonu bile benc açık ara en başarılı uygulamalardan birisi.

Yazar arkadaşların da alternatif video player önerileri olursa yine cevap olarak aşağıda paylaşabilirler, ben kendi adıma tavsiyemi VLC Player'dan yana kullanıyorum.

 

Editör editi: benzer içerikli bazı diğer başlıklar için;

bkz: Mac'lerde sağ mouse tuşu yok mu?

bkz: Macbook Air'in Batarya Ömrü Nedir?

bkz: Macbook'ta hard diskte ne kadar boş yer var nereden bakabilirim?

bkz: Macbook'ta Saatin Yanında Tarihi Göstermek

bkz: Mac'te Ekran Görüntüsü (Screenshot) Nasıl Alınır?

bkz: Macbook'ta HDMI ile ses aktarmak

cancarlo

05.05.2021 20:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac için video player tavsiyesi (2021)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.