5.00 / 1 oy

Libido düşüren besinler nelerdir?

İnternette özellikle de hber siteleri sürekli olarak libido ve testesteron artırıcı besinler ile ilgili haberler paylaşmışlar, hatta libido düşüren besinler için de bu gıdaları yemekten uzak durun demişler. Bir yaştan sonrası için bu genellemeler doğru olabilir ama bence ülke olarak libido eksiğimiz zaten yok, hatta fazlamız var. Herkesin kendi tercihi kendinedir diyerek alternatif bir içerik hazırlamak istedim.  Libido artıcı yiyecekler nelerdir? yazısının tam tersi olarak libido düşüren yiyecekler konusunda kendi araştırma sonuçlarımı paylaşmak istedim.

1. Fasulye

2. Nane (testesteron seviyesini düşürüyor)

3. Aspartam içeren gıdalar ve tatlandırıcılar

4. Trans yağ içeren yemekler

5. İşlenmiş gıdalar (sucuk, salam, sosis)

6. Kızartmalar (patates kızartma vb.) 

7. Fast food tarzı yemekler

8. Soya

9. Tahıllı gevrekler (sabahları sütün içine katıp içtiklerimiz)

10. Sodyum (özellikle konserve olarak saklanan gıdalarda bol miktarda bulunuyor)

Edit: bu araştırma sonuçlarında sosyal mesaj falan yok, sadece herkes ne yediğini ve neye etkisinin ne olduğunu bilsin istedim. Sürekli olarak afyon sucuğu yiyen birisinin probleminin kaynağı da belki buradaki bir besini fazlasıyla yemesinden kaynaklanıyor olabilir.

küpü

06.01.2021 14:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 7 Aralık 2021 09:11
    3

    amacınız libido düşürmek ise beslenme düzeninizi değiştirmenize gerek yok. bunun yerine kendinize zor bir problem bulun, stres zaten libidonun en büyük düşmanı. hatta libidonuz düşmekle de kalmaz, o tür aktiviteler aklınıza bile gelmemiş olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Libido düşüren besinler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.