5.00 / 1 oy

Kreator'un Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

Alman trash metal grubu Kreator da pandemi döneminde albüm çalışmalarına başladığı müjdesini veren gruplar arasına katıldı. Son zamanlarda sitede benim verdiğim ve diğer yazarların ekledikleri yeni albüm haberlerinden bazıları şunlar:

bkz: Metallica'nın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

bkz: Liquid Tension Experiment 3 Albümü Ne Zaman Çıkacak?

bkz: Pentagram'ın yeni albümü ne zaman çıkacak?

bkz: Yeni Scorpions albümü ne zaman geliyor? (2020)

Gods of Violence (2017) albümleri ile geçen yıllara rağmen çizgilerini bozmayacaklarını gösteren Kreator, aradan geçen dönemde 1994-2019 arası dönemde basları çalan Christian "Speesy" Giesler ile yolları ayırmış ve eski DragonForce üyesi Fransız Frédéric Leclercq'i ekibe dahil etmişti. Bu kan değişiminin bestelerde nasıl bir sound değişikliğine yol açacağını ise ancak yeni albümü dinlerken görebileceğiz.

Grubun gitaristi olan Mille Petrozza'nın açıklamalarına göre grup 15 parçanın bestelerini tamamlamış durumda ve yeni albüm tarihi için de 2021 yılını işaret ediyorlar. Kendi özgün sound'ları olan sayılı trash metal gruplarından birisi olması açısından Kreator'un albümlerini hep ayrı bir yere koymuşumdur ve bu albüm de beni bu yüzden heyecanlandırıyor.

Müzik gruplarının gelir kaynakları bildiğiniz gibi artık dijitalleşen müzik endüstrisinin etkisi ile daha çok konserler ve turneler oluyorlar. Pandemi döneminde konserler de mecburi olarak yapılamadığından gruplar turne aralarına sıkıştırmak zorunda kaldıkları beste ve albüm hazırlıklarını daha geniş bir dönemde yapabilme imkanı bulmuş oldular. 2020 yılında da çıkan çok başarılı rock ve metal albümleri dinledik ama 2021 yılı müzik tarihinde hatırlanacak bir yıl olacak gibi görünüyor.

bkz: 2020'de Çıkan 27 Mükemmel Rock ve Metal Albümü

AchelousGameDev

06.01.2021 07:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Mart 2022 07:23
    1

    ilk single (Hate über alles) gelmiş de fark etmemişim bile, gerisini de merakla bekliyorum. sound yine son dönemlerin kreator sound'u ve kulağa da çok güzel geliyore

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kreator'un Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.