5.00 / 1 oy

Yeni Scorpions albümü ne zaman geliyor? (2020)

50 yılı aşkın süredir müzik yapan Alman rock grubu Scorpions, resmi internet sitesinden yeni albüm çalışmalarına başladıkları duyurusunu yapmış ve yeni albümde yer alacak ilk single'ı da youtube'a yüklemiş. Youtube'da Sign of Hope araması yaparak bu parçaya ulaşabilirsiniz.

Scorpions'ın efsane vokali Klaus Meine'nin (71) Avustralya konseri öncesi rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması ve operasyon geçirmesinden sonra aklıma kötü sağlık senaryoları gelmişti ama yeni albüm haberini alınca bir kez daha yeni Scorpions besteleri dinleyebilecek olmaktan çok mutlu oldum. Artık grup elemanlarının yaşlarının 70'in üzerine çıktığı düşünülürse bu inanılmaz bir kariyer ve üretkenlik. Bu saatten sonra Türkiye'ye tekrar gelebileceklerini (pandemi sona erse de) düşünmüyorum ama yine de uzaklarda bir yerlerde halen çalıyor olmalarını bilmek bile mutlu ediyor.

Bu albümün bir diğer özelliği de eski Motörhead davulcusu olan Mikkey Dee bir süredir Scorpions'a turnede ve sahneden eşlik ediyordu ama kayıtlarda ve yeni bestelerde yer alması hiç mümkün olmamıştı. Artık son Scorpions albümü olması muhtemel olan bu çalışmada davulları Mikkey Dee'nin çalacak olması da bence çok hoş bir ayrıntı.

Bu arada başlığa yazdık ama sorunun cevabını vermedik, Matthias Jabs'ın röportajda verdiği bilgiye göre yeni albümün besteleri tamamlanmış ve parçaların son revizyonları yapılmaktaymış. Albümün de 2020 kışında çıkması planlanıyor.

kuandık

15.05.2020 04:57

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yeni Scorpions albümü ne zaman geliyor? (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.