5.00 / 1 oy

KPSS ALES gibi sınavlara siperlik ile girebilmek mümkün mü?

Kpss ve Ales gibi sınavlara güvenle girebilmek için siperlik takılması gerektiğini düşünüyorum ama birçok şeyi sınav salonuna sokmanın yasak olduğu bu sınavlarda siperlik ile sınav salonuna girip girilemeyeceğinden de emin olamadığım için soru açmak istedim.

Maskeler bildiğiniz gibi takan kişiyi koronavirüsten koruyabilmek gibi bir yeterliliğe sahip değiller, istatistiklere göre sadece karşıdaki kişileri sizin farkında olmadığınız koronavirüsten koruyabilmek gibi bir etkileri var ama bu etki de %100 kesin değil. Maske takmasına rağmen karşısımdaki kişiye covid-19 bulaştıran insanların örmeklerine çok kere rastlandığını bizzat okudum. Peki salgın ve vaka sayıları bu kadar tehlikeli bir noktaya gelmişken sadece kumaştan uyduruk bir maske ile sınava girmek ne kadar mantıklı? En azından siperlik gibi yüz bölgesini tüm dış etmenlerden koruyabilen bir koruyucunun serbest olması gerekmez mi?

seckinbey

07.09.2020 16:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
KPSS ALES gibi sınavlara siperlik ile girebilmek mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.