5.00 / 1 oy

Kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır?

Çocuklar oynarken şakalaşmak amacıyla ağızlarındaki sakızları birbirlerine atmışlar. O da yetmemiş oğlan kızın saçına sakızın yapışması için resmen zorlamış. E tabii kız da uslu durur mu oğlan onun saçına sakızı yapıştırırken o da gizlice kendi sakızını çocuğun eşofmanına yapıştırmış, ama ne yapıştırma! Bizim saftirik oğlanın bir şeyden haberi gidip sakızlı eşofmanla bir de koltuğa oturmuş. Taa akşam yatmaya giderken fark ettim ben de olayları. 

Sakız yapıştığında çıkarmak için buzla ovmak gerektiğini hatırlıyorum. Denedim birkaç parça buz ile ovaladım sakız yapışan yeri sonra kazıdım olmadı, hala sakızın kalıntıları var. Biri kıyafeti buzluğa koyunca olur demiş ama açıkçası ne kadar ev içinde de giyse sonuçta çocuk bu oturduğu kalktığı yerler belli olmaz, buzluğa koyamam. Bir de soğuk su ve buzun tam tersine sıcak su ile kovada sakızı çıkarma yöntemi varmış, sıcakta eriyip daha da bulaşırsa diye çekiniyorum. Deneyen var mı hiç sıcak suyu?

Ne yapacağımı bilmiyorum, koltuk ayrı dert, eşofman ayrı dert oldu benim için. Varsa bildiğiniz bir yöntem beni bu çileden kurtarırsanız çok teşekkür ederim. 

B.Boruza

24.12.2020 22:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.