5.00 / 1 oy

Kavisli Televizyon Alanlar Şimdi Ne Yapıyorlar?

Tabletlerden sonra en iyi pazarlanmış ve sonunda da bütün firmaların üretimden vazgeçerek fos çıktığını kabul ettikleri ikinci teknoloji nedir neseler kavisli (curved) televizyonlardır derim. Üstelik en popüler oldukları dönemde bütün inceleme kanalları, dergiler ve reklamlar insanları neden bir kavisli televizyona ihtiyaçları olduğı konusunda ikna etmeye çalılıyorlardı.

Televizyon, ne telefona benzer ne de arabaya. Bugün büyük ekran televizyonlar 5.000 TL'den başlıyorlarsa kavisli ekran televizyonların fiyatları, aynı çözünürlüğe ve büyüklüğe sahip televizyonlara kıyasla en az %20 daha pahalılardı ve en az 8-10 yıl sorunsuz olarak kullanılmak üzere satın alınmışlardı.

Evlerine kavisli televizyon satın alan yakın arkadaşlarımdan gördüğüm durumu size kısaca izah edeyim. Evlerinde yamuk bir televizyona sahip olarak ve bu yamuk televizyonların bozulmalarından endişe duyarak yedikleri kazığı unutmaya çalışıyorlar çünkü daha ucuza düz ekran incecik televizyon alabileceklerken teknoloji mağazasındaki işgüzarın lafına inanarak daha fazla para vererek bu televizyonları satın almış oldular ve şimdi satın aldıkları televizyonun teknolojisi bile tedavülde kalmadı.

Bir dönem ben de bu kitlesel pazarlama oyunlarına kanarak kavisli televizyon almaya ikna olacaktım ki sonra neyse ki içime bir kurt düşmüş ve vazgeçmişim. Bu dönemde kavisli televizyon alanlara da her fırsatta söylediğim gibi geçmiş olsun diyorum.

comicrop

28.08.2020 00:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kavisli Televizyon Alanlar Şimdi Ne Yapıyorlar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.