5.00 / 1 oy

İstanbul'da scotty uygulaması nedir ve nasıl çalışır?

İstanbul için geliştirilen scooter kiralama sistemi olan martı uygulamasını okumuştum ama scotty (beni ışınla) uygulamasını hafta sonu istanbul gezisinde yeni öğrendim. İşin yasal boyutunu tam olarak bilmiyorum ama işleyiş mantığı, motor sürmeyi bilmeyen ama acelesi olan istanbul vatandaşları için çok mantıklı. Uygulamadan size en yakın olan scotty motorunu çağırıyorsunuz ve o da sizi gideceğiniz yere (genellikle taksiden de ucuza) götürüp bırakıyor. Motora binmeden önce tüm gerekli kask vb giyinme güvenlik önlemlerini sizin için de alıyor ve siz de bu benim aklıma nasıl daha önce gelmedi diye hayıflanıyorsunuz :) ben uber'in de çok mantıklı ve faydalı bir uygulama olduğunu düşünüyordum ama malum gelişmelerden sonra uber, Türkiye'den çekilmek durumunda kalmıştı. Scotty yerli bir uygulama ve trafiğin yoğun olduğı tüm şehirlerde de kullanım potansiyeli mevcut. Ama vergilendirne ve faturalandırma konusunda dediğim gibi yasal prosedürleri ne kadar karşılayı karşılamadıklarından da emin olmamakla birlikte sadece fikri bulanları ve uygulayanları alkışlıyorum. Bu gidişle Ankara'ya da bir şube açabilirsiniz.

Filiz06

09.12.2019 19:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Eylül 2021 22:48
    2

    sevkiyat göndermek için çok hızlı ve mantıklı bir seçeneğe benziyor, ama seyahat açısından muhtemelen yasal zemin yok ki polisler de bu uygulamadan haberdar oldukları için iki kişinin bindiği motorları durdurup kontrol ediyorlarmış ve denetim çok artmış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İstanbul'da scotty uygulaması nedir ve nasıl çalışır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.