5.00 / 1 oy

İşitme engelliler için maske tavsiyesi

Geçici bir süre yani en fazla 3-4 ay maske takarız ve biter diye düşünüyordum korona virüs salgınının yayıldığı ve maske zorunluluğu getirildiği günlerde. Fakat üstünden bir yıl geçti hala çeşit çeşit maskeler ile geziyoruz ortalarda. Bu durumundan en çok etkilenenlerin de çocuklar ve tüm engellilerin olduğunu düşünüyorum. Hatta rahatsızlığı bulunan ve hastane ile bağı olan tüm bireyler için zor bir süreç olmaya devam ediyor korona virüs ve maske takma zorunluluğu. 

Bununla birlikte belediyelerin işitme engelliler için şeffaf maske üretimine geçtikleri haberini duymuştum geçen günlerde. Her belediye şeffaf maske üretimi ve dağıtımı yapıyor mu? Ya da işitme engelliler için şeffaf maske nereden bulabilirim? Eczaneye sorduğumda evimin yakınındaki, bilmediğini söyledi. İnternetten de bilmediğim yerlerden sipariş vermek istemiyorum. Biz bile kumaş maske mi kullanalım yoksa cerrahi maske mi kullanalım, o da olmadı iki maske üst üste takalım diyoruz.  Hangi maske ya da hangi yöntem daha koruyucu tereddütü yaşarken, işitme engellilerin kullanacakları maskenin tek tip olması biraz kullanım açısından korkutucu geliyor bana. Fakat hiç olmamasından daha iyi elbette. Güzel insanlar güzel şeyler düşünüp ihtiyaca yönelik ürün üretmişler. Hepsine buradan teşekkür ederim. 

Daha önce ihtiyacı olan işitme engellilere şeffaf maske almış ve memnun kaldıklarını bilenlerin önerilerine ihtiyacım var. Tekrar tekrar teşekkürler. 

mariadolores

31.12.2020 13:56

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 29 Ocak 2022 21:07
    0

    maske takma alışkanlığı olan bir toplum olmadığımız için uzun vadede pandemi bitmeden zaten sokaklarda maskesiz gezmeye başladık maalesef. sonuç olarak bence iyi fikirdi ama ilerleyen zamanlarda artık bu bilince geçmek çok zor olur muhtemelen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İşitme engelliler için maske tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.