5.00 / 1 oy

Natro'dan alan adı nasıl başka firmaya transfer edilir?

Edit: Alan adını daha hesaplı olduğu için isimtescil'e transfer ettim, adım adım isimtescil'e nasıl alan adı transferi yapılabileceğini de burada anlatmaya çalıştım.

Natro'daki bir alan adını daha hesaplı olduğu için başka bir hosting firmasına transfer etme kararı aldım. Süreç içerisinde natro'nun transfer panelini biraz zor bulduğum için süreci tamamlamam biraz zaman aldı, bir daha yapmam gerekirse diye hem kendime not olsun, hem de başka insanlar da yararlanmak isterse faydası olsun diyerek aşamaları resimli olarak adım adım aşağıda paylaşıyorum.

1. Natro'yu açın ve giriş yapın.

2. Alan adı yönetimi altından aktif alan adları kısmına gelin

natro alan adları

3. Transfer etmek istediğiniz alan adının sağ tarafındaki yönet butonuna tıklayın.

4. Eğer alan adının transfer kilidi aktif durumdaysa bu kilidi kaldırın

natro domain transfer kilidi

 

natro alan adı transfer kilidi kaldırma

5. Eğer alan adı transferi başka bir natro müşterisine (natro hesabına) yapılacak olsaydı iç transfer seçeneğini seçecektik. Ancak biz farklı bir hosting şirketine alan adı transferi yapacağımız için Transfer Et seçeneğini seçiyoruz.

6. Açılan ekranda alan adı ve alan adının tanımlı olduğu e-mail adresi çıkacak. Bilgileri kontrol ettikten sonra Transfer Kodunu Gönder butonuna tıklıyoruz.

natro alan adı transfer kodu

7. E-postalarımızı kontrol ettiğimizde Natro'dan bir transfer kodu geldiğini göreceğiz (5-10 dakika sürebiliyor). Sonrasında bu transfer kodu ile diğer hosting firmasında transfer sürecini başlatabiliriz. Bu süreç 7 güne kadar sürebildiği için süresi bitmek üzere olan alan adlarını son dakikaya bırakmamanızı öneririm.

 

RainingCodes

06.02.2020 12:29

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Natro'dan alan adı nasıl başka firmaya transfer edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.