5.00 / 1 oy

instagramdaki fotoğraflar bilgisayara nasıl aktarılır

Telefonumun hafızası yüksek olmasına rağmen çok fazla fotoğraf ve video çektiğimden ya da gereksiz programlar yüklü olduğundan hemen hafıza dolu uyarısı veriyor. Telefonu çok yormamak adına fotoğrafların hepsini taşınabilir hard disklere aktarıyorum fakat bu sefer de ihtiyacım olduğunda fotoğraflara ulaşmam çok zor oluyor. instagram imdadıma yetişiyor bu durumlarda hemen oradan buluyorum fakat indiremiyorum. masaüstünden instagramı açıyorum yine farklı kaydet butonunu bulamıyorum. kısacası kalitesi düşmeden instagramdan fotoğraf indirmenin bir yolu var mıdır? Varsa sadece kendi fotoğraflarımızı mı indirebiliriz yoksa diğer kullanıcıların bize açık olan fotoğraflarını da indirebiliyor muyuz?

poetic edda

04.06.2019 04:40

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 13 Haziran 2019 13:51
  22

  Tarayıcı üzerindeyse kolay, Chrome'da adım adım uygulayarak gösteriyorum.

  1. Instagram'da indirmek istediğiniz fotoğrafa sağ tıkladığınızda "resmi farklı kaydet" seçeneği çıkmıyor, bunun yerine "farklı kaydet" seçeneği çıkıyor ve html uzantısı ile kaydetmeye çalışıyor. Bunun sebebi instagram'ı hazırlayanlarınn ufak bir trick yapmış olmaları, biz de başka bir trick ile bu fotoğrafı kaydedeceğiz.

  chrome instagram fotoğraf kaydetme

  2. Fotoğrafa sağ tıklayıp en alttaki incele seçeneğini seçin. Aşağıdaki gibi bir ek panel açılacaktır. Bu panelde sayfanın kodlarını görmekteyiz. Normalde bir fotoğrafa sağ tıkladığınızda fotoğraf seçili olduğu için tarayıcı da hemen "resmi farklı kayder" seçeneğini getirir. Uyanık instagram'cılar fotoğrafın olduğu alan üzerinde tarayıcıyı aldatan ek bir alan (_9ahH0 class'ına sahip div) daha koydukları için tarayıcı da sağ tıkladığımızda bize bu kod için işlem yapmaya çalışıyor. Halbuki bizim fotoğrafımız bir üstteki satırdaki kodda (KL4Bh class'ına sahip div).

  chrome instagram fotoğraf kaydetme

  3. Class isimleri farklı olabilir ama tüm instagram görsellerinde mantık aynıdır. Bu bir üstteki class'ın sol tarafındaki oka basıyoruz ve div'in içerisinin görünmesini sağlıyoruz.

  chrome instagram fotoğraf kaydetme

  4. İşte fotoğrafın kendisi burada

  chrome instagram fotoğraf kaydetme

  5. Fotoğrafa sağ tıklayarak yeni sekmede aç (open in new tab) seçeneğini seçiyoruz.

  chrome instagram fotoğraf kaydetme

  6. Artık fotoğrafımızı olması gerektiği gibi farklı kaydedebiliriz.

 • 8 Temmuz 2022 19:01
 • 8 Temmuz 2022 17:33
  0

  bilgisayarda instagram'ı açıp oturum açtıktan sonra tüm fotoğrafları teker teker kaydetmek zaten mümkün, ama topluca indirmek için belki hazır programlar ya da tarayıcı eklentileri olabilir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
instagramdaki fotoğraflar bilgisayara nasıl aktarılır

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.