5.00 / 1 oy

Çocuklara internetten ingilizce öğretmek için çizgi film tavsiyesi

Çocukların ellerindeki telefon ve tabletleri alabilmek zaten mümkün değildi ama artık akıllı televizyonların da yaygınlaşması ile koca televizyonlar, çocukların youtube videoları izlemek için kullandıkları monitörlere dönüştüler. Çocuklar açısından da okullarına gidemedikleri, enerjilerini atamadıkları ve arkadaşları ile birlikte sosyalleşemedikleri bir dönemde olduğumuzu düşününce evde sıkılmalarını engellemek için tüm imkanları vermek gerekiyor. Youtube da istediğiniz kadar ebeveyn kontrolü yapsanız da içinde her türlü içeriğin olduğu ve tedirgin edici bir kaynak.

Youtube'da bu kadar sınırsız içerik varken acaba çocuklara ingilizce öğretebilen çizgi filmler hazırlayan kanallar da var mıdır diye merak ettim. Çok sayıda arama sonucu çıkıyor ama Türkçe İngilizce olması gerekiyor ki çocuğun o İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığını anlayabilmeleri mümkün olsun. Renkleri ve sayıları sadece görebilmek mümkün ama diyaloglarda karakterlerin birbirlerine ne söylediklerinin Türkçe karşılıkları için ya araya birisi girip Türkçe olarak her bir kelimenin anlamını anlatması, ya da altyazı geçmesi gerekiyor.

Türkçe İngilizce olarak çocuklara İngilizce öğreten ve mümkünse sevdiren youtube videoları, çizgi filmleri ya da oyun gibi eğitimleri arıyorum. Benzer içerikli kanallar bulan ve faydalanan kişiler kanalların ve videoların adlarını ve adreslerini buradan paylaşabilirler mi?

menekşe

13.09.2020 10:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çocuklara internetten ingilizce öğretmek için çizgi film tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.