5.00 / 1 oy

JPG dosyasındaki yazıları OCR ile Word'e aktarmak için site tavsiyesi

İçinde yazılar olan bir fotoğrafın ya da resmin (örneğin jpg uzantılı bir dosya) içinden yazıları kopyalayıp word'e yapıştırmak mümkün olmadığı için bu yazıları analiz eden ve algılayarak dışarı aktarmaya yarayan OCR (Optical Character Recognition - Optik Karakter Tanıma) yazılımları eskiden oldukça maliyetli masaüstü programları olarak bilinirlerdi ve genellikle Türkçe karakter destekleri konusunda da problemler çıkartırlardı. Şimdi ise teknolojinin, internetin ve yazılımların gelişerek yaygınlaşması sayesinde OCR yazılımı olan intermet sitelerinde saniyeler içerisinde yüklediğiniz JPG dosyasını PDF ya da Word dosyasına yazılabilir yazı olarak aktarmak mümkün. Bu konuda deneyerek memnun kaldığım birkaç internet sitesinin adresini yazmak ve bir JPG dosyasındaki yazıları kopyala yapıştır ile alamadığı için elle yazmak durumunda kalan kişiler için fayda sağlamak istedim.

www.onlineocr.net

onlineocr

 

www.newocr.com

newocr

 

convertio.co/tr/ocr/

convertio.co

 

www.pdfconvertonline.com/jpg-to-word-ocr-online.html

pdfconvertonline

 

Ekran görüntülerini almadım ama aşağıdaki siteler de oldukça başarılı sonuçlar çıkartıyorlar, tablolar ya da matematiksel ifadeler için de zaman zaman başarılı sonuçlar aldığım oldu.

easypdf.com/tr/donusturucu-ocr

online2pdf.com/convert-jpg-to-word-with-ocr

img2txt.com/en

www.sodapdf.com/tr/ocr-pdf/

jinapdf.com/image-to-text-file.php

 

eleman41

14.07.2020 00:04

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
JPG dosyasındaki yazıları OCR ile Word'e aktarmak için site tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.