5.00 / 1 oy

Hobi olarak metal eşyalar üretmek için gerekli ekipmanlar nelerdir?

Sitede yazan yazar arkadaşların paylaşımlarına bakınca çok hoşuma gidiyor, ticari bir tarafı da olsun ve ben de yapayım diyorum ama amatör olarak ahşaptan ya da plastikten bir şey üreterek hem ev tipi profesyonellerin, hem de büyük atölyelerin mücadele ettikleri bir ürün pazarında ben ne üretip de ne satabilirim diye düşününce pek şansım yok gibi geliyor bana. Bunun yerine daha az kişinin mücadele verdiği ve sürümden kazanacak şekilde üretim yapmaya tenezzül etmediği metal ürünler pazarı acaba amatör üretici için bir fırsat olabilir mi diye merak ediyorum.

En basitinden mobilya için profik ayaklar bile üretsem internette çok güzel paralara satıldıklarını görüyorum. Metal dediğimiz şeylerin içine de demir ve krom gibi maddelerin girdiğini tahmin ediyorum. Peki evin içinde bir odayı hobi atölyesi olarak bu gibi üretimler yapmak için kurmaya karar verirsem satın almam gereken ekipmanlar nelerdir? Kaynak makimesi ve taşlama makinesi gibi standart ekipmanlar ile bir yere kadar bir şeyler yapabilir miyim yoksa sanayi sitelerinde bir atölye açmayı gerektirecek kadar liste uzun mudur?

memet_hasta

06.10.2020 15:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 7 Şubat 2022 08:49
    1

    ahşap işleri bir şekilde iyi kötü yapılıyor da metalde kaynak yapabilmek için eve kaynak makinesi alamıyorsunuz, alsanız da tek faz elektrik hattı ile pek sağlıklı olmadığını söylüyorlar. çözüm olarak sanayide bir atölye kiralayabilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hobi olarak metal eşyalar üretmek için gerekli ekipmanlar nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.