5.00 / 1 oy

Her Kitaplıkta Olması Gereken Yazarlar ve Eserleri

Kitap konusunda bile bile büyük bir mantık hatası yapıyorum, tümünü okuduktan sonra da evimde tutuyorum. Kitap, okudukça fayda sağlar ve rafta duran kitabın kimseye bir faydası yoktur. Keşke ben de metroda bitirdiğim kitabı bitirdiğim yerde başkasının bulup okuması için bırakabilsem ama kitaplığımda görmekten de, aldığım notlara ve altını çizdiğim yerlete de yıllar sonra bakabiliyor olmaktan da keyif alıyorum sanırım, bir çeşit zaman makinesi gibi benim için. Bunu da yine bir ara buraya yazmıştım: Son 100 Yılın En İyi 10 Yabancı Romanı

Pazar günü gereksiz bir enerji hali geldi üzerime ve kitaplıktaki kitapları türlerine ve yazarlarına göre düzenlemeye karar verdim. Kitap satın alırken öyle arşivleme mantığıyla satın almam, ama kitaplarını takip ettiğim yazarlar da vardır elbette. Yine de olumlu bir eleştirisini okuduğum bir kitap benim için popüler bir kitaptan çok daha öncelikli bir kitap seçimi olur. Alıp da okumadığı kitaplar konusunda da okumadığım en fazla 3 kitap tutuyorum evde, daha fazlasını sipariş vermiyorum prensip olarak, yoksa haayatım boyunca okuyamayacağım kadar çok kitabı tek seferde sipariş edeceğimi iyi biliyorum çünkü.

Konudan fazla uzaklaşmadan kendi kitaplığımda bulunmasından ve tüm eserkerini okumuş olmaktan çok keyif aldığım 5 yazarı buraya yazmak istedim. Her kitaplıkta olması gerektiğini düşündüğüm eserler olduğu için de yeni bir başlığı hak ettiğini düşündüm.

Roman Yazarları (Yabancı):

- Stephen King

- Agatha Christie

- Albert Camus

- Fyodor Dostoyevski

- John Verdon

- Harlan Coben

- Dan Brown

- Anton Pavloviç Çehov

- Jean Christophe Grange

- Jean-Paul Sartre

- Ali Şeriati

 

 

Roman Yazarları (Türk):

- Orhan Pamuk

- Yaşar Kemal

- Sabahattin Ali

- Aziz Nesin

- Alper Canıgüz

 

Listeyi daha fazla uzatmak da mümkün, benim gibi bulabildiği tüm eserleri kütüphenesinde saklamaktan keyif alan arkadaşların kendi favori yazarlarını paylaşmalarını umuyorum :) 

karahan

13.10.2020 03:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Her Kitaplıkta Olması Gereken Yazarlar ve Eserleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.