5.00 / 1 oy

Storytel mi Audioteka mı daha mantıklı?

Storytel uygulaması konusunda olumlu görüşlerimi bugün paylaşmıştım, hatta fazla olumlu bir inceleme yazısı olunca olası bir yanlış anlamayı gidermek için reitix hesabımı uygulama reklamı yapmak için kullanmadığımı da orada açıklamıştım. Bir diğer sesli kitap uygulaması olan audioteka'yı da bilmeyenler varsa diye burada paylaşmak ve kendi açımdan hangisini neden seçtiğimi söylemek istedim. Üye arkadaşlar kendi seçimlerini ve görüşlerini aşağıya cevap olarak bırakabilirlerse güncel olarak hangi seski kitap uygulamasını tercih etmemiz gerektiği konusunda da aydınlanmış oluruz.

Audioteka uygulaması Storytel'e göre daha yeni bir uygulama anladığım kadarıyla. Artıları nedir derseniz inceleyebildiğim kadaryla kitap arşivleri Storytel'e kıyasla daha geniş, seslendirmeleri de Storytel'de olduğu gibi yine kaliteli. Dezavantajı ise bence pahalı olması. Storytel ayda 25 TL düzenli ödeme karşılığında sınırsız (sınırsız da olsa pratikte ayda 3-4 kitaptan fazlasını okuyabileceğinizi/dinleyebileceğinizi zamansal açıdan sanmıyorum) kitap seçme olanağı sunuyor. Audioteka ise düzenli bir ödeme istemiyor, ancak seçtiğiniz kitap başına ödeme yapıyorsunuz. Kitap fiyatları ise kitapların kendisinden biraz daha pahalı. Örnek vermek gerekirse rastgele seçtiğim Sirkadiyen Beslenme (17 TL) ya da Camdaki Kız (29 TL) kitapları, kitap formatında daha ucuz. Ama asıl problemin ücret değil, kitap okuyamadığınız zamanları kitap seslendirmeleri ile değerlendirmek olduğunu dikkate alırsanız ücretlerinin kitaplardan fazla olması nispeten mantıklı oluyor, bir de kitabın telifiydi, seslendiricinin emeğinin karşılığıydı, uygulamanın giderleriydi derken hakkı mıdır derseniz azdır bile derim. Ama tüketiciler açısından rekabet ortamının en büyük faydasının daha hesaplı seçenekleri bulabilmeleri olduklarını hatırlatarak ben kendi seçimimi Storytel'den yana kullanmayı tercih ettim, uygulamanın kullanım yaygınlığı da genişledikçe kitap seçeneklerinin artacağını umuyorum. Ha Audioteka daha hesaplı sesli kitaplar da eklerse her ikisini birden kullanmayı da isteyebilirim elbette, ya da Audioteka'ya bile geçebilirim gelecekte. Ama şimdiki durum bana Storytel'in daha performans/fiyat üeünü olduğunu gösteriyor. Olası kullanıcılar için şahsi görüşümdür ve ilerleyen zamanlarda da değişebilir elbette.

denci

01.10.2019 16:06

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Storytel mi Audioteka mı daha mantıklı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.