5.00 / 1 oy

Okumaya değer biyografi kitabı tavsiyeleri

İnsanların para verip kendilerinin yazdırdığını düşündüğüm amansız başarı hikayelerinden ve kusursuz yaşam öykülerinden sıkıldım, eğrisiyle doğrusuyla ister iş insanı olsun, ister bilim insanı olsun, ister aktör/aktris/yönetmen olsun güzel biyografi kitabı önerilerinizi öğrenmek istiyorum. Kendi adıma okumaktan en çok keyif aldığım iki biyografi kitabının da yazarı Walter Isaacson idi ve Steve Jobs ile Einstein: Yaşamı ve Evreni kitaplarını çok severek okumuştum. İnce yüzeysel kitaplardansa kalın ve detaylı araştırmalar daha sürükleyici ve bilgisel açıdan da doyurucu oluyor, özellikle de konu hakkında merakınız ve ön bilginiz de varsa.

aylagunes

13.08.2019 21:17

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Eylül 2021 09:47
    2

    çoğu biyografi kitabını yazarın kendisinin fonladığını ve siparişle yazdırdığını düşünüyorum, bu yüzden sadece belirli yazarların biyografi kitaplarına güveniyorum ve onları okumaya çalışıyorum. Walter Isaacson da bu yazarlardan birisi ama biyografileri genelde 500 sayfa civarı olduğu için gerçekten hayatını merak ettiğiniz birisi için olan bir kitabını okumanız gerekiyor. örneğin henry kissinger kim bilmiyorsanız alıp da biyografisini günlerce okumayın.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Okumaya değer biyografi kitabı tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.