5.00 / 1 oy

En iyi yazılım kitapları (2019)

Yazılım öğrenmek için en doğru yol kitap mıdır bilemem ama herkesin bir öğrenme tekniği olduğuna eminim. Nasıl öğrendiğinizi tespit etmek, bence en kısa ifadesi ile öğrenmeyi öğrenmektir. Kimisi video izleyerek öğrenir, kimisi bire bir derste soru sorarak öğrenir, kimisi hızlı öğrenir hızlı unutur, kimisi zor öğrenir ama unutmaz, kimisi de okuyarak öğrenir. Yazılım öğrenme konusunda geçmişe bakacak olursak görsel/dijital eğitim yöntemleri çok yakın zamanda gelişti ve yaygınlaşmaya başladı ama öncesinde insanlar onlarca yıl kitaplar üzerinden yazlım öğrendilerse bu kitap üzerinden çalışmanın, yazılım dillerini öğrenme konusunda bence ispat niteliğindeki bir örneğidir. Sonuç olarak bu paragrafı neden yazdınız diye soracak olursanız, kitap mı kaldı arkadaş aç coursera var youtube var udemy var diyecek arkadaşlar bunu demesinler diye yazdım, herkes dilediği öğrenme tekniğini kullanabilir. Her merak ettiğim konuda buraya soru eklemem de zaten bundan kaynaklanıyor çünkü burada neyi araştırdığımı ve nasıl bir çözüm sunulduğunu kayıt altına alabiliyorum ve benzer bir problem ile aylar yıllar sonra karşılaşınca da ilk bakacağım yer burası olacak, çünkü bir problemi ne zaman nasıl çözdüğümü buradan paylaşıyorum.

Sonuç olarak C, C++, C#, ASP.NET, Matlab, R, Python, Ruby, PHP, Objective C, Swift, CSS, HTML, Javascript, JQuery... az ya da çok ilgi duyup da bir kitap üzerinden öğrenmeyi başarabildiğiniz konular ile ilgili başarılı bulduğunuz kiitapları buraya yazar mısınız. Yayınevi ve yazarları ile birlikte belirtirseniz okuyucuların da bulup edinmesi daha kolay olacaktır.

Sevgiler

RainingCodes

07.08.2019 20:40

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En iyi yazılım kitapları (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.