5.00 / 1 oy

Hagi ile Popescu Akraba mı?

Bu sorunun cevabını bilenler mutlaka vardır aramızda ama ben bir belgesel izlerken yeni öğrenmiş oldum bunu ve çok da enteresan geldi. Gheorghe Popescu ve Gheorghe Hagi bildiğiniz gibi Galatasaray'ın efsane 2000 kadrosunda uefa ve süper kupayı kazanmamızı sağlayan baş mimarlardan olan iki Rumen futbolcu. .Hatta her ikisi de futbol kariyerlerinin büyük bir kısmını orta saha mevkisinde görebv yaparak geçirmiş, her ikisi de Barcelona gibi bir futbol kulübünde top oynamış oyuncular. Bu iki futbol efsanesinin bir diğer ortak özellikleri ise doğrudan olmasa bile dolaylı olarak aynı aileye dahil olmaları olmuş.

Gheorghe Popescu ile Gheorghe Hagi arasında bir kan bağı yok, doğrudan akraba değiller yani. Ama Gheorghe Popescu ile Gheorghe Hagi'nin eşleri kardeş. Tanışmaları da zaten Barcelona dönemlerindeyken gerçekleşmiş. Dolayısıyla bu iki efsane futbolcu birbirleri ile bacanak olma durumundalar ve halen de aile olarak görüşmeye devam ediyorlarmış.

bkz: hem Galatasaray hem Fenerbahçe'de oynamış futbolcular

bkz: Türkiye futbol tarihinin en pahalı yabancı futbolcu transferleri

bkz: Türk Futbol Tarihinin En Başarılı Yabancı Kalecileri

bkz: Türk Futbol Tarihinin En Kaliteli 20 Yabancı Transferleri

bkz: Türkiye Futbol Tarihinin En Başarılı Yabancı Teknik Direktörleri

bkz: Türk Futbol Tarihinin En İyi 11'i

roni

14.02.2021 13:38

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hagi ile Popescu Akraba mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.