5.00 / 1 oy

Türkiye Futbol Tarihinin En Başarılı Yabancı Teknik Direktörleri

Türkiye'de en başarılı kariyere sahip Türk teknik direktörler için hazırladığım Türkiye Futbol Tarihinin En Başarılı Türk Teknik Direktörleri yazısından sonra bu yazıyı hazırlayabilmem iki günümü aldı. O yazıda da bahsettiğim ölçüm kriterleri ile özellikle süper lig kariyerleri açısından ligimizdeki takımların teknik direktörlüğünü yapmış tüm yabancı hocaları bu araştırmaya dahil etmeye çalıştım ve araştırma sonuçlarımı aşağıdaki gibi paylaşmak istiyorum.

Bu listeye eklemek istediğiniz ya da farklı görüş belirtmek istediğimiz yabancı teknik adamlarla ilgili cevaplarınızı beklerim.

1. Karl-Heinz Feldkamp

2. Mircea Lucescu

3. Christoph Daum

4. Zico

5. Gordon Milne 

6. Eric Gerets 

7. John Benjamin Toshack

8. Slaven Bilic

9. Joachim Löw

10. Gheorge Hagi

Bu listedeki bazı teknik direktörlerin birden fazla takımda ya da tek bir takımda birden çok dönemi kapsayan teknik direktörlük dönemleri var. Ben tümü üzerinden bir değerlendirme yapmaya çalıştım. Listedeki iki teknik direktörün yurt dışı kariyerleri de Türkiye'deki kariyerlerinden daha başarılı olduğu için ufak bir bonus ekledim.

roni

14.01.2021 21:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Türkiye Futbol Tarihinin En Başarılı Yabancı Teknik Direktörleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.