5.00 / 1 oy

Türk Futbol Tarihinin En İyi 11'i

Dünya Futbol Tarihinin En İyi 11'i yazısını yazdıktan sonra Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 11'i için de bir takım kurmamak olmazdı, nitekim futbol tarihimizde gerçekten dünya çapında oyunculara sahip olduğumuzu da bu listeyi hazırlarken bir kere daha hatırladım. Dünya futbol arenasında sürdürülebilir bir başarı yakalayamadıysak bunun sorumlusu bence oyuncu yetişmiyor olması olamaz, olsa böyle bir 11 kurmanın imkanı olmazdı.

Not: 1970 öncesi oyuncularımızı çok tanımadığım için listede yer veremedim (Turgay Şeren ve Metin Oktay dışında), futbol tarihimizin daha da geçmişini bilen arkadaşlar daha da eskilerden oyuncularımızı da ekleyerek kendi listelerini paylaşabilirlerse daha da güzel bir sayfa olur.

Not 2: O oyuncu orada oynamaz diyenler için bir not bırakayım, takım kurmak derken maça çıkartacak bir takım kurmadığım için farazi bir 4-3-3 takım kurguladım, neden o adam orta sahada, bu adam forvet arkasında diye çok da takılmayın.

1. Turgay Şeren (Kaleci)

2.  Hakan Ünsal (Sol bek)

3.  Bülent Korkmaz (Stoper)

4. Recep Çetin (Stoper)

5. Ümit Davala (Sağ bek)

6. Tuncay Şanlı (Sol Kanat)

7. Sergen Yalçın (Orta Saha)

8. Nihat Kahveci (Sağ Kanat)

9. Metin Tekin (Forvet Arkası)

10. Feyyaz Uçar (Forvet)

11. Metin Oktay (Forvet)

roni

18.12.2020 12:31

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Türk Futbol Tarihinin En İyi 11'i

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.