5.00 / 1 oy

Güzel çıkmayan karpuz ile neler hazırlanabilir?

Marketten aldığım meyvelerin kötü çıkması durumunda götürüp geri iade etmeye hiç üşenmiyorum ama haftanın bir günü açılan semt pazarından alınan karpuz pembe ve tatsız çıkınca iade edecek zaman da olmuyor maalesef. Çöpe atsam çöpte kaplayacağı yer bir can sıkıcı. Çok da kötü değil ama tatlı olmayınca da koca bir karpuzu nasıl yiyeceksin işte.. Sorum şu, ortalama bir vasatlıkta çıkan (kelek de olmayacak elbette) bir karpuzu direk yemeye çalışmak yerine daha iyi değerlendirmenin bildiğiniz bir tarifi ya da yolu var mı?

comcero

16.08.2019 12:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Ağustos 2019 17:02
    0

    Smoothie yapabilirsiniz. Hem karpuzun verdiği serinlik hem de buz parçaları ve dondurmanın serinliği ile yaz aylarının vazgeçilmezi bizim için. Eğer karpuz tatsız ise bal koyuyorum ya da kavun ile karıştırıp yapıyorum. Gerçi vanilyalı dondurma da şekerli, şeker tüketmeyen biriyseniz hiç bal koymanıza gerek yok. Bir kere denedikten sonra artık karpuz iyi çıksa bile smoothie yapmaya devam edeceksiniz :) 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Güzel çıkmayan karpuz ile neler hazırlanabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.