5.00 / 1 oy

Güvenlik Kamerası Sistemi için UPS Tavsiyesi

Eve kurdurduğum güvenlik sisteminde 6 adet kamera bulunuyor ve tümü merkezde 1 TB'lık harddiske kaydediliyor. Sisteme uzaktan erişim sağlayabiliyorum ve bir sonraki aşamalarda da hareket sensörleri ekletmeyi planlıyorum. Ama sistemin çalışması için elektriğin olması şart çünkü elektrik gidince hem tüm cihazların elektrik beslemesi kesildiği için sistem düşüyor, hem de internetin çalışması yine elektriğe bağlı olduğu için internet bağlantısı da kesiliyor. Yani güvenlik sisteminin çalışması elektriğin kesilmemesine bağlı, hırsızlar da bu durumun farkında oldukları için bir eve girmeden önce kapıdan giren elektrik kablosunu kesmeyi akıl ederlerse diye korkuyorum.

Bu güvenlik açığına çözüm olarak tüm sistemi besleyen prize ve modemi besleyen prize kesintisiz güç kaynağı (ups) bağlamak geliyor aklıma. UPS'nin avantajı, elektrik gittiğinde birincisi zaten kendisinin ötüyor olması, ikincisi de gücü ölçüsünde sistemi bir süre kendi içindeki akülerde depoladığı enerji ile besleyebilmesi.

UPS konusunda kararsız kaldığım ve dezavantaj olarak gördüğüm konular ise ilk olarak bu yükteki bir sistemi 1 saat çalıştırabilmek için yeterli kesintisiz güç kaynaklarının fiyatlarının yaklaşıl 2.000 TL seviyelerinde olması, ikincisi ağırlıkları ve kapladıkları yer. Üçüncüsü ve en önemli eksileri de akülerinin ömürlerinin 2 yıl gibi bir sürede hemen sona ermesi. miasfir007 nickli yazar sağ olsun Tunçmatik Marka Güç Kaynağı Akü Değişimi Nasıl Yapılır? yazını paylaşmış ama yine de düzenli amortisman gideri gibi her iki yılda bir akü almak büyük masraf.

Bu sistemin elektrik kesintilerine karşı korunabilmesi için alternatif bir çözüm önerisi (güneş enerjisi olabilir) olan var mı ya da ev tipi güvenlik sistemi için kesintisiz güç kaynağı tavsiye edebilir misiniz?

hadigari9

10.10.2020 12:07

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Ocak 2022 03:23
    1

    yıllardan beri merak ettiğim bir konunun cevanını da öğrenmiş oldum böylece, o kadar hassassiyetle kurulmuş ve ölü nokta bırakmayan açılardan görüntü alan kameralar elektrik olmayınca ne yapıyorlar diye merak ediyordum. kesintisiz güç kaynağı kesinlikle çok mantıklı bir çözüm

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Güvenlik Kamerası Sistemi için UPS Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.