5.00 / 1 oy

Gürültülü Motor Sürenler Nereye Şikayet Edilebilir?

Gecenin bir köründe resmen evinde uyuyan herkese işkence etmek ister gibi gürültülü bir şekilde motor sürenlerden artık bıkmış durumdayım. Kendi oturduğum dairenin ses yalıtımı çok iyi ve çift cam gibi bu ses yalıtımını daha iyi yapan şeyler de mevcut ama gündüz vakti caddedeki araç seslerini ve hatta kornaları bile duymuyor olmama rağmen bu gürültülü motor sürenlerin çıkarttıkları sesler beni uykumdan uyandırabilecek kadar gürültülü. Bizim apartmanda herkesin aynı durumda olduğunu da biliyorum, sadece bizim apartmanda 50-100 kişi arası olduğunu düşünsek bir caddede binlerce kişinin geceleri uykusundan uyandıkları sonucuna varabiliriz. Bu düşüncesiz insanlar motorlarını son ses bağırtarak kaç şehirde kaç caddede aynı rahatsızlığı veriyorlar diye düşünürsek de her gün rahatsız olan belki on binlerce insandan bahsediyoruz. Peki o zaman iki sorum var,

1. Gün içinde ya da geceleri gürültülü motor sürmenin bir cezası var mı yok mu? Arabaların egsozlarından bile fazla ses çıkması bildiğim kadar yasak; motorlar çok daha gürültülü olduklarına göre yasak değilse bile yasaklanması gerekmez mi?

2. Eğer motorla gürültü yapmak yasaksa ve bir cezası varsa bu insanların plakalarını alarak nereye nasıl şikayet edebiliriz?

gizemnur

16.06.2020 02:17

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Temmuz 2022 06:29
    0

    trafikte bile her türlü kuralsızlığı yapanları şikayet edip geri dönüş alamadığım çok oldu, bir de kameralarında kaskla hemen mağduru oynuyorlar ama trafiği birbirine katarken olan görüntüleri nedense paylaşmıyorlar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gürültülü Motor Sürenler Nereye Şikayet Edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.