5.00 / 1 oy

Görev yöneticisinin gösterdiği ağ kullanımı ne kadar güvenilir?

Artık bilgisayarda kurulu olarak arka planda çalışan neredeyse tüm programlar ve servisler sürekli olarak internetle iletişim halinde, arada da görev yöneticisi (task manager) üzerinden bakıyorum ne geliyor ne gidiyor hangi programlar interneti kullanıyor diye. İşlemler (Pocesses) sekmesinin sağ tarafındaki ağ kullanımı (network) sütunu da her bir programın o anki internet trafiğini göstetiyor. benim görev yöneticisindeki ağ kullanımı ile iki sorum var:

1. Programlar kendi internet trafiklerini ağ kullanımı (network) sekmesinde gizleyebilirler mi? Bu da Windows işletim sisteminde çalışan programların internete paket gönderip alırken bunu işletim sistemine çaktırmadan yapmaları anlamına geliyor

2. Ağ kullanımında yazan rakamlar ne kadar doğru bilgi veriyor? Tarayıcı ile dosya indirirken arada indirilen byte miktarı ile ağ kullanımının gösterdiği rakamlar arasında farklılık olduğunu görebiliyorum ben mesela?

zibidigonzales

09.05.2020 21:07

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Görev yöneticisinin gösterdiği ağ kullanımı ne kadar güvenilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.