5.00 / 1 oy

Google Keep Nedir?

Yaygınlaşan internet ile birlikte kullandığımız online cihazların sayısı da arttıkça eşzamanlılık ve cihazlar arasındaki bilginin senkronize edilmesi ihtiyacı da dönemsel sorunlardan birisi oldu. Tabletiniz ile bir makale okurken aldığınız notların ofinize gittiğinizde erişilemez olması ya da bilgisayarınızda bir internet sitesinin içindeki bir bilgiyi akıllı telefonunuza aktarmak için gereken işlemin çaba gerektirmesi gibi nedenlerden dolayı Google bu problemi çözebilmek amacıyla Google Keep uygulamasını geliştirdi. Google geliştirdi demek biraz haksızlık olur gerçi çünkü Evernote uygulaması da benzer amaçlara hizmet eden bir bilgi senkronizasyonu uygulaması olarak zaten yaygın olarak kullanılıyordu. Ama google olunca zaten herkesin bir google ve gmail hesabı olduğu düşünülürse hayatımıza entegre etmek daha pratik olmuş oluyor.

Google Keep ile Android ya da IOS işletim sistemli akıllı telefonlarınızı (iPhone da olabilir), tabletlerinizi (iPad de olabilir), bilgisayarlarınızı ve tarayıcılarınızı (Google Chrome'da Google Keep eklentisi var) eklemiş olduğunuz bu bilgileri birbirleri ile anlık olarak paylaşacak şekilde senkonize etmiş oluyorsunuz. Örneğin bilgisayarınız ile bir haber sitesinde okuduğunuz bir paragrafı seçip sağ tıklayarak Save Selection To Keep komutu ile Google Keep'e kaydedilebilir ve tüm cihazlardan her gerekli olduğunda erişilebilir. Benzer şekilde ses dosyaları, el çizimleri, yazılar ya da fotoğraflar da google keep ile senkronize edilmiş bir şekilde google hesabında saklanacak şekilde kaydedilebilir.

Google Keep'te aynı zamanda yapılacak işler için hatırlatmalar ekleyebilir ya da dosyalarınızı farklı etiketlerle etiketleyerek düzenli tutmayı sağlayabilirsiniz. Bunca bilgi kalabalığı içinde verimli kalabilmek amacıyla en sık kullandığım uygulamalardan birisi olması açısından Google Keep'i çok seviyorum ve herkese de her fırsatta tavsiye ediyorum.

 

oissende

14.08.2020 15:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Keep Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.