5.00 / 1 oy

Netflix'in farklı IP adreslerinden girişi engellemesi ne zaman başlayacak?

Bir Netflix aile hesabının birden fazla evde kullanılması olayı, özellikle pandemi döneminde çok evin bu durumdan faydalanmasına neden olduğunu düşünüyorum. Aynı Netflix aile hesabından üç kişiden fazla kişi girmeye çalıştığında hata alması ve dizim var bitince sen gir diye haberleşmeleri de çok sıradan olaylardı. Netflix'in bu suistimale neden izin verdiğini anlamıyordum ki geçen günlerde gördüğüm bir haber ile Netflix'in artık tek bir Netflix hesabını birden fazla IP adresinden kullanımını engelleyeceğini öğrendim. Aynı evde zaten herkes aynı modeme bağlantığı için aynı IP adresini kullanmış oluyor, ama kuzenin ya da dayının Netflix hesabından açıp da bir film izleme günleri geride kalıyor.

Açıkçası Netflix hesabım zaten var, bu süreçte çok akrabam istedi. Kimilerine vermeyince aramız bozuldu, kimilerine verdikten sonra onlar da kendi arkadaşları ile şifreyi paylaştılar ve biz izleyemez olduk. Çözüm olarak sık sık şifre değiştirip salağa yatmayı tercih ediyorduk. Artık Netflix şifresi soran akrabalara yasak diyorum. Herkesin durumu olmayabilir derdim ama zamdan sonra bile halen çok da pahalı olmadıkları ve benden şifre isteyen bu kişilerin bir günlük sigara masraflarının bile altında olduğu için artık Netflix şifresi paylaşma derdinden kurtulmuş oldum.

Bu arada bu uygulama henüz başlamadı ama geçmiş log kayıtları Netflix tarafından tutulduğu için aslında zaten hangi hesabın kaç yerde kullanıldığı bilgisine sahipler. Ne zaman farklı IP adreslerinden girişleri engellemeye başlayacakları konusunda sitelerinde bir açıklama görmedim ama çok uzun süreceğini de sanmıyorum.

Editör editi: benzer yazılar için;

bkz: Wandavision dizisi nereden izlenebilir? Amazon'da Netflix'te var mı?

bkz: Netflix'te izlenebilecek en iyi 10 dizi (2021)

bkz: Netflix'te izlenebilecek Türk Dizi Tavsiyeleri

bkz: Netflix Film Tavsiyeleri Şubat 2021

bkz: Three Identical Strangers belgeseli nereden izlenebilir? Netflix'te var mı?

bkz: Enpara Spotify Netflix İndirim Kampanyası 2021'de Tekrar Başlar mı?

cancarlo

22.03.2021 13:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Eylül 2021 15:31
    1

    evde sabit IP kullanmayanlar çok sayıda olduğu için bence pratikte uygulanması çok zor bir engelleme olur. bir ara netflix hesabını paylaşanları korkutmak için bu haber çok paylaşıldı ama bildiğim kadarıyla hiçbir zaman da uygulanmaya başlanmadı. evinde vpn kullanan birisi olarak en azından bir engelleme olsa en azından ben fark ederdim diye düşünüyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Netflix'in farklı IP adreslerinden girişi engellemesi ne zaman başlayacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.