5.00 / 1 oy

Nic.tr'den METUnic'e alan adı transferi nasıl yapılır?

23 Mart 2020 tarihinde Nic.tr başvuruya ve yenilemeye kapanacağı için mevcut tr uzantılı domain'lerimi farklı bir alan adı sağlayıcısına aktarmam gerekiyordu, ben de bir diğer ODTÜ kuruluşu olan METUnic'i tercih ettim. Fiyatlar biraz artmış ama yine de diğer malum firmalara kıyasla halen çok daha hesaplı. Şimdi transfer işlemlerinin adım adım domain'leri nic.tr'den metunic'e en kolay yoldan nasıl transfer edilebileceğini göstereceğim.

1. metunic'e kayıt olun.

2. nic.tr hesabınıza giriş yapın ve anasayfadaki "transfer yapmak istiyorum" linkine tıklayın. Açılan sayfada da Aktarım işlemini başlatmak istiyorum linkine basın. Bu sayfada da belirtildiği gibi transfer edeceğiniz alan adlarının üç sorumlu kodunun da aynı olması gerekiyor.

nic.tr anasayfa transfer

3. Açılan sayfada transfer edeceğiniz alan adlarını seçin ve devam et tuşuna basın.

nic.tr alan adı transferi

4. Üstteki alana telefon numaranızı yazın. İkinci alanda alan adı transferinin yapılacağı kuruluşu seçin (benim örneğimde en üstteki seçenek: ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. (METUnic)). Son olarak muvafakatnameyi okuyarak onaylayın ve devam et tuşuna basın.

nic.tr domain transferi

5. Cep telefonunuza gelen onay kodunu kutucuğa yazarak tamamla tuşuna basın

metunic transfer onay kodu

6. İşlem tamam :)

metunic domain transfer

Edit: Bu yazı yazıldığı 2020 Mart'ı itibariyle nic.tr ve metunic alan adı fiyatlarını Nic.tr ve METUnic alan adı fiyatları 2020 başlığına kopyaladım, ileride lazım olursa referans olur.

koroglu

04.03.2020 00:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Nic.tr'den METUnic'e alan adı transferi nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.