5.00 / 1 oy

Google Aramalarında Yıldız Karakterini Kullanmak

* (asteriks ya da yıldız karakteri), google aramalarında bize özel arama opsiyonları sunması açısından bir diğer faydalı google araçlarından birisi. Örneğin;

gelmiş geçmiş en güzel korku filmi

gelmiş geçmiş en güzel komedi filmi

gelmiş geçmiş en güzel macera filmi

gelmiş geçmiş en güzel aksiyon filmi

...

Gibi tüm film türlerini içeren aramalar yapmak istiyoruz, daha doğrusu "gelmiş geçmiş en güzel HERHANGİBİRTÜR filmi" araması yapmak istiyoruz ve herhangibirtür yazan alana gerçekten de internetteki tüm ilgili kelimelerin gelebilmesini istiyoruz, çünkü bizim için önemli olan kalıp diğer kısım. Bu işlem için buraya her şey gelebilir anlamına gelen yıldız karakterini kullanıyoruz.

Arama Sorgusu: "gelmiş geçmiş en güzel * filmi"

Benzer bir aramayı, ülkelerin başkentlerini bulmak için yazalım. Başında yazan kelime önemsiz olacak şekilde devamında "... ülkesinin başkenti" olan internet sitelerini google'da arayalım.

Arama Sorgusu: "* ülkesinin başkenti"

google aramaları yıldız karakteri

Not: Bir arama içinde birden çok yere yıldız karakteri koyarak başını, ortasını ve sonunu google'dan bulabildiği tüm sonuçlarla doldurmasını da isteyebiliriz.

koroglu

03.08.2020 14:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Aramalarında Yıldız Karakterini Kullanmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.