5.00 / 1 oy

Gömlekte ter lekesini önlemek için altına tişört giymek şart mı?

Öyle çok terleyen birisi değilim, kilolu da değilim ama sıcak ortamdan ya da arada hareketli bir günden kaynaklanan sebeplerle giydiğim gömleklerin koltuk altı bölgelerinde ter izi çıkıyor. Bu birincisi zaten kolunuzu kaldırmanızı bile engelleyen çok öz güven kırıcı bir olay, ikincisi ise bu terler özellikle pamuklu ve ince gömleklerde zamanla leke oluşmasına yol açıyor. Bu lekelerin nasıl çıkartılabileceği ise tamamen başka bir sorunun konusu (bkz: Tişörtlerin koltuk altındaki ter lekeleri nasıl çıkar?). Bu arada gömleğin altına bir şey giymediğimi de not olarak düşeyim.

Çözüm olarak gömleğin altına yakası gömleğin yakasından görünmeyecek şekilde beyaz tişörtler giymeye başladım ama tişörtlerin de kol kısımları gömleğin altından kabak gibi göründükleri için hiç hoşuma gitmiyor. Fanila zaten beyaz tişörtle aynı şey, atletlerin de kolları olmadığı için yine ter izi çıkmaya devam ediyor. Son olarak kolsuz bisiklet yaka tişörter durumu biraz kurtarabiliyor ama yine de varlıkları dışarıdan belli olduğu için slim fit gömleğin sıfır duruşunu bozuyorlar.

Bu soruyu açmamdakş amaç ise gömleğin koltuk altı kısmında ter lekesi olmasını engellemek için gömlek altına tişört giymekten başka bir çözüm aramak. Örneğin direk gömleğin koltuk altı kısmına tutturulacak birer tampon kumaş olsa da teri emse olmuyor mu? Böyle bir ürün bilen varsa nereden satın alabileceğimi yazar mısınız yoksa daha da mantıklı ve pratik bir ürün çözümü var mıdır?

 

musluhan

14.11.2020 13:15

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Ekim 2021 01:47
    1

    istediğiniz deodorant markasının istediğiniz ürününü kullanın, istediğiniz kadar ter bezleriniz çalışmasın ve istediğiniz kadar da hareketsiz bir ortamda çalışın, sonuç olarak gömleğin içine bir şey giymediğinizde her zaman ter lekesi olur. bu yüzden yakası görünmesin istiyorsanız bu şekilde yakası olan tişörtler de var ama gömleğin koltuk altı ter lekesi olsun istemiyorsanız mutlaka bir tişört giymek gerekiyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gömlekte ter lekesini önlemek için altına tişört giymek şart mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.