5.00 / 1 oy

Golden Retriever bakımı zor mudur?

Bir golden retriever sahiplenme konusunda kendimi ikna ettim ama bir canlının bakımının büyük bir mesuliyet olduğunun da farkındayım. Bu yüzden çekincelerim var. Örneğin ne sıklıkla tuvalete götürmek gerek, ne kadar oynamak gerek, evde yalnız bırakılabilir mi, evdeki mobilyalara zarar verir mi, kokar mı, tüy döker mi, hangi mamayı vermek gerekir, veterinere götürünce hangi aşıları yaptırmak gerek kafamda bir sürü soru var. Bir de sahiplenme aşamasında bu işi ticari olarak yapan pet shop'lardan değil de kendi yavrularını sahiplendirmek isteyen bilinçli insanlardan köpeği almak istiyorum ama Golden köğek bakımına başlangıç için doğru köpek midir bundan da emin değilim. Her türlü görüş ve öneriniz beim için değerlidir, teşekkür ederim.

pelin

17.06.2019 23:25

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 11 Temmuz 2019 16:51
  7

  Yazdığım Golden Retriever Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler makalesi içerisinde tüm sorularınıza yanıt bulabileceğinizi umuyorum.

 • 19 Haziran 2019 22:09
  30

  Bir bakış açısına göre her köpeğin bakımı zordur çünkü her köpek yeni bir aile ferdi demektir. Kendi karakterleri, ihtiyaçları olan canlılar sonuçta. Yemini suyunu vereyim, arada sıkılınca oynarım diye köpek almayı planlıyorsanız balık bile almayın derim, çünkü onlar bile fazlasını bekliyorlar.

  Golden Retriever, özellikle çok oyuncu ve akıllı bir köpek ırkı. Çok tüylü oldukları için tüy dökme problemleri fazla, düzenli temizlik yapılmazsa da bu da kötü koku anlamına geliyor.

  Golden'lar aynı zamanda çok akıllı ve öğrenmeye aç köpeklerdir, komutları algılama ve uygulama konusunda en başarılı köpekler arasındadırlar.

  Çocuklu aileler için beslenmesi en uygun köpek ırklarından birisi yine Golden'lardır. Çocuk bakıcısı gibi çocukların peşinden ayrılmadan onlara göz kulak olma özellikleri ile bilinirler. Ancak koruyuculuk özellikleri sınırlıdır. Saldırganlık özellikleri hiç yoktur, işleri güçleri şirinlik yapmaktır. Bir golden'ın hayattan tek beklentisi kendini sevdirmektir, karşısındaki tanıdık olsa da olmasa da kendini sevdirmek için yapmadığı şebeklik kalmaz, kuyruğu sürekli sallanır, en köpeği sevmeyen insana bile kendini sevdirir. Yavruları da inanılmaz tatlıdır. Kısacası oyuncu, sıcak kanlı ve dost canlılardır.

 • 13 Kasım 2021 01:16
  1

  köpek beslemek zaten zor, inanılmaz bir mesuliyet olmasının ötesinde zaman ve enerji gereksinimi de çok fazla. bir de büyük ırk ve oyuncu türden köpekler beslemek daha da zor. hayatınızın her adımı köpeğinizi de dikkate alarak planlanmalı ve bu da gittikçe daha da yorucu bir hal alıyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Golden Retriever bakımı zor mudur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.