5.00 / 1 oy

Gökkuşağının Renkleri Nelerdir? Sırasıyla Gökkuşağı Renkleri

Gökkuşağı, yağmur damlalarına vuran gümeş ışınlarının kırılarak yansıması sonucu oluşur ve renkleri ile açısı zaman zaman değişiklik gösterebilir. Her yağmurdan sonra gökkuşağı görünmez, çünkü gökkuşağının görünebilmesi için güneş olmalıdır. Bazen yağmur yağmadığı zamanlarda da gökkuşağı görülebilir, bunun sebebi de ışığın sis taneleri tarafından kırıldığında da güneş arkada kaldığında gökkuşağı oluşabilmesidir. Bazen yağış durumuna bağlı olarak iç içe ya da üst üste çift gökkuşağı da görülebilir.

En sık rastlanan tipik bir gökkuşağının renkleri sırasıyla şu renklerdir: kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert ve mor.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Entropi Nedir?

bkz: Paradigma nedir?

bkz: Aborjin nedir ve aborjin kime denir?

bkz: izopropil alkol nedir ve nerelerde kullanılır?

bkz: Spin-Off Nedir?

bkz: Deport Nedir ve Deport Etmek Ne Anlama Gelir?

Kemal.Kaplan

19.06.2021 22:51

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Ekim 2021 08:39
    2

    geçenlerde bir duvara gökkuşağı çizen gençlerle ilgili lgbt ile ilgili olarak soruşturma açılması haberleri görmüştüm. gökkuşağını lgbt olarak değerlendirecek ve bundan korkacak duruma hangi ara nasıl gelindi gerçekten anlamadım. aslında genel olarak okuduğum haberlerin nasıl mümkün olabildiğini anlayamama noktasındayım ama bu kesinlikle hollanda'ya olan tepkimizi portakal keserek göstermemizden sonra ikinci sırada yer alır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gökkuşağının Renkleri Nelerdir? Sırasıyla Gökkuşağı Renkleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.