5.00 / 1 oy

Machine Learning'e nereden başlanır?

Bir arkadaşımın, geleceğin machine learning (makine öğrenmesi) alanında olacağını anlatmasından dolayı gaza gelerek yaz tatili yerine machine learning öğrenmeye karar verdim. Ama sıkıntı şu ki, nereden başlayacağımı bir türlü bulamıyorum. İnternetteki dökümanların anlayabildiğim kadarıyla tamamı ileri seviyelerde uygulamalar, sıfır noktasında ise python, r, matlab gibi programların temelleri verilmiş o kadar. Konuyu biliyorum diyenlere sorduğumda ise verdikleri yanıtlardan aslında biliyorum diyenlerin de pek bir şey bilmediklerini anlamış oluyorum. Aramızda ucundan azıcık da olsa machine learning, deep learning ya da artifical intelligence gibi alanlara girmiş olanlar var ise yardımlarını bekliyorum.

kaan doğan

19.07.2019 13:46

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Mayıs 2022 06:03
    0

    yapay zeka, big data, deep learning, nlp gibi çalışma alanları için öncelikle python'a hakim olmalısınız. ondan sonra hangi library ile neler yapılabiliyor ve denetimli/denetimsiz eğitim ile uygulamaya ne katabildiğinizi zamanla zaten çözebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Machine Learning'e nereden başlanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.