5.00 / 1 oy

Gerçek tavuk döner istanbul'da nerede yenebilir?

Tavuk döner bildiğiniz gibi her zaman ekmek arası et seçenekleri arasında en hesaplı olanlardan birisi olarak hatırlanmaktadır, çok düşük gramajlarla üzerine bol bol sos ile servis edilirler ve her dönem de ucuza tavuk döner yiyebileceğiniz bir yerler bulmak mümkündür. İnsanlar ceplerinde para yoksa tavuk döner yerler, paraları varsa da et döner yerler gibi bir algı bile var hatta :) Ben de garip bir şekilde oldum olası tavuk döneri daha çok sevmişimdir ama maalesef tavuk döner konusunda et dönerde olduğu gibi parasını vereyim de en kaliteli yerde lezzetli bir döner yiyeyim demek mümkün olmuyor.

Et döner furyası son zamanlarda iyice hortladı, zincir franchise et döner markaları çoğaldı ve çoğu da birbirini sağlıksız ya da kavram yağı kullanan dönerler satmakla itham ediyorlar. Ama tavuk konusunda yıllardan beri çok daha ilginç teoriler üretildiği için içindeki yağın türü çok önemsenmiyor kıyaslandığında. Ben de gerçek tavuk etinden hazırlanmış, bol soslu ve lezzetli tavuk döner yiyebileceğim bir yer arıyorum. Ama nereye baksam tümünün pazarlama stratejisi daha hesaplı olmak üzerine. Hesaplı olmak demek de haliyle ürünün kalitesinden çalmak anlamına geliyor.

İstanbul'da %100 tavuk etinden hazırlanmış, kaliteli ve lezzetli tavuk döner hazırlayan bir tavuk dönerci bilen varsa adını ve adresini verebilir misiniz? Eve sipariş getirmiyorlarsa bile gidip yerinde yemek istiyorum.

aliduman

26.01.2021 11:28

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 27 Ocak 2021 11:07
  26

  tavuk dönerin bölgesel olarak sosyoekonomik tespitler yapabilmek için kullanılabilmesi gibi bir özelliği var. örneğin bir semtte ne kadar çok tavuk dönerci varsa o bölge için gelir düzeyinin o kadar düşük olduğu tespiti yapılabilir. bahsettiğiniz pahalı ama kaliteli tavuk dönerci için de bu bölgelere zaten hiç bakmamalısınız çünkü o fiyatlarda bu rekabet içinde ayakta kalmalarına imkan olmadığını kendileri de bildikleri için bu topa girmezler.

  Lüks semtlerde tavuk dönerciye denk gelirseniz bir şans verebilirsiniz, ama nusret'te tavuk döner olmadığı sürece böyle bir sosyete merakı da kolay kolay başlamaz benden söylemesi.

 • 26 Ocak 2021 12:13
  21

  birazdan herkes tavuktan ucuz et mi var ne eti yediğini sanıyorsun diye atlayacak ama tavuk dönerde de mesele başka hayvanın katılıp katılmaması değil, dönerin içine tavuğun hangi etlerinin konduğudur. Ciğeri mi konuyor göğüs eti mi yoksa cağ kebapta olduğu gibi lezzeti artırmak için but ve kemiğe yakın diğer etler mi konuyor.

  Bana sorarsanız tavuk eti özelinde böyle bir işletme bulmanız çok zor, temiz olduğuna emin olduğunuz bir tavuk dönerci bulduysanız ona bişe şükredin

 • 9 Şubat 2022 10:58
  0

  tavuk zaten en ucuz et çeşitlerinden birisi, tavuğun bile gerçekliğinden şüphelenir olduysak vay halimize

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gerçek tavuk döner istanbul'da nerede yenebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.