5.00 / 1 oy

Garantili Xiaomi Ürünleri Nereye Servise Gönderilmelidir?

11 Kasım'da alışverişini yaptığım ve bugün elime ulaşan Xiaomi robot süpürge (Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro) arızalı çıktı ve alışverişi yaptığım yer de ürünü geri almayarak ürünün zaten garantili olduğunu ve Xiaomi yetkili servisine göndermem gerektiğini söyledi. İnternetten Xiaomi yetkili servisi diye arama yaptığımda ise farklı servisler ve onarım hizmeti veren yerlerin reklamlarını görüntülüyorum. Ürünü Xiaomi'nin kendi yetkili servisine göndermek istiyorum ve olası bir kullanıcı hatası söylemine karşı da ürünü daha hiç kullanmadığımı anlatmam gerek. Ayrıca ürünü servise de kargoyla göndermem gerekecek kargo ödemesi servise mi ait olacak yoksa bana mı muhatap bulamadığım için bunu da bilmiyorum.

Not: sizce ürünü garantiye göndermekle uğraşmak yerine tüketici mahkemesine durumu bildirerek şikayet açıp satın aldığım yere geri iade etsem daha mı mantıklı olur? 3.500 TL para verip de insan bozuk mal satın aldığını fark edince sinirleri bozuluyor.

Not 2: Acaba Xiaomi'nin birden fazla yetkili servisi var da tümü aynı işlemleri yapıyor olabilir mi? Kargoyla uğraşmak yerine doğrudan kendi bulunduğum şehirdeki servise elden mi teslim etsem?

geylani

20.11.2020 13:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Garantili Xiaomi Ürünleri Nereye Servise Gönderilmelidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.