5.00 / 1 oy

Finansal hesap makinesi tavsiyesi

İşletme bölümünde öğrenciyim, daha birinci sınıfım fakat uzaktan eğitimde geçen öğrencilik döneminde herkes yata yata geçerken bizim hocalarımız canımıza okuyor. Finans hocası şimdiden iyi bir finansal hesap makinesi edinmemiz konusunda uyarıda bulundu. Hem diyor ki sınavda hesaplamaları açıkça göstereceksiniz. Değerleri nasıl buldunuz filan formülleri yazaraktan, hem de diyor ki elle tek tek hesaplamayın, hesap makinesiyle yapın. Yani bu formüller çok mu uzun oluyor da hem gösterimi yapacağız hem de hesaplamasını elle yapamayacağız. Sanırım süre kısa olunca hoca hesap makinesi kullanmamıza izin veriyor ya da hesaplamalar tek tek çözülebilecek dört işlem soruları değil. Belki de ileride finans alanında çalışacağımız düşüncesiyle finansal hesap makinesi istiyordur fakat excel ya da belki diğer özel programlar yardımı ile  çözülebilir. Şu an öğrenci halimizle bir de hesap makinesine para vermek istemiyorum açıkçası. İkinci el satabilecek olan varsa buradan yazarsa çok sevinirim.  Ya da finansal yönetim dersi için yapılacak hesaplamalarda kullanabileceğim uygun fiyatlı bir finansal hesap makinesi bulunuyorsa tavsiye ederseniz çok sevirim. 

serkann

16.02.2021 17:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Kasım 2021 02:35
    3

    texas hesap makineleri özellikle mühendisilik bölümleri öğrencilerinin hep hayalini kurduğu alettir yıllardan beri. ama artık fiyatları 2.000 TL seviyelerine geldiği için Casio'nun da çok kaliteli bilimsel hesap makineleri var ve tercih edilebilir. örneğin casio 5800p modeli kullanışlı ve çok maharetli bir hesap makinesidir. fiyatı da 600-700 TL seviyelerinde bildiğim kadarıyla.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Finansal hesap makinesi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.