5.00 / 1 oy

Türk Futbol Tarihinin En İyi Türk Kalecileri

Bugün üçüncü listem ile yine zor bir konuda çalışmalarımı paylaşacağım ve Türk futbol tarihinin en başarılı 10 kalecisini kendi görüşlerime dayanarak listeleyeceğim. Listede hangi kalecinin kimsen daha iyi olduğu konusu subjektif olmakla birlikte ben kendi görüşlerim neticesinde bu listeyi hazırladım ve yazar arkadaşların görüşlerine de memnuniyetle yer vermek isterim. Sabah paylaştığım diğer listeler:

bkz: Türk Futbol Tarihinin En Kaliteli 20 Yabancı Transferleri

bkz: Türk Futbol Tarihinin En Başarılı Yabancı Kalecileri

Diğer listelerimde olduğu gibi bu sıralamamda da hiçbir takımın oyuncularını daha üst sıralarda ya da daha fazla eklemek gibi bir gayem olmadı, zaten her listemde farklı bir takımın oyuncuları daha fazla yer aldığı için böyle bir durum olmadığının da farkında olunduğunu umuyorum.

Türk futbol tarihinde benim hatırlayabildiğim ve yorum yapabileceğim kısım son 30 yıllık dönem olduğu için çok eski kalecileri listeye eklememenin daha doğru olduğunu düşündüm. Turgay Şeren,  Rasim Kara, Yaşar Duran ve Şenol Güneş gibi efsanelerimizi bu yüzden listede görmediğinizde yanlış anlamayın.

1. Rüştü Rençber (Fenerbahçe)

2. Engin İpekoğlu (Fenerbahçe)

3. Fevzi Tuncay (Beşiktaş)

4. Volkan Demirel (Fenerbahçe)

5.Tolga Zengin (Beşiktaş)

6. Hayrettin Demirbaş (Galatasaray)

7.Zafer Öğer (Beşiktaş)

8. Ömer Çatkıç (Bursaspor)

9. Aykut Erçetin (Galatasaray)

10. Serkan Kırıntılı (Konyaspor, Ankaragücü, Çaykur Rizespor, Fenerbahçe, Adanaspor)

roni

06.02.2021 11:44

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 21 Eylül 2021 13:06
    6

    Hayrettin'in ilk yılları kesinlikle çok başarılıydı. refleksleri çok güçlü ve çevik bir kaleciydi, ama agresiflik o zaman da fazlaydı. Engin'in ilk yılları da yine Avrupa düzeyinde bir kaleciydi, son yıllarında Rüştü gelmese daha da oynardı. Rüştü kariyeri boyunca çok formda kaldı, Barcelona'da düzenli oynasaydı o hatalı golleri de yemezdi ama onun şansı da bence zirvede bırakmak oldu.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Türk Futbol Tarihinin En İyi Türk Kalecileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.