5.00 / 1 oy

Excel'de Sadece Son Sayfayı Yazdırmak (Çıktı Almak - Print Etmek)

Çok sayfalı excel çalışma dosyalarımızın içinde sadece ilk sayfayı baskıya gönderebildiğimizi önceki yazımda göstermiştim (bkz: Excel'de Sadece İlk Sayfayı Yazdırmak (Çıktı Almak - Print Etmek)). İlk sayfanın sayfa numarasının 1 olduğunu bildiğimiz için 1. sayfadan başlayarak 1. sayfaya kadar seçmek sorun olmadı ama excek dosyasının son sayfasının kaçıncı sayfa olduğunu bilmeden sadece son sayfayı nasıl baskı alabiliriz?

Excel, baskı önizlemesi ekrannında (bkz: Excel'de Yazdırma Önizlemesi (Print Preview) Yapmak) baskının toplam kaç sayfa tutacağı bilgisini vermektedir, önizleme ekranının sol alt kısmına bakarsanız aşağıdaki gibi kaç sayfa içinden kaçıncı sayfayı görüntülüyor olduğumuzu gösteren bir alan mevcuttur.

excel baskı sayfa sayısı

Bu ekranda soldaki kutucuk içerisinde yazan sayı, bizim önizlemesini yapmakta olduğumuz mevcut sayfa; sağdaki sayı ise o dosyanın baskıya gönderildiğinde tutacağı toplam sayfa sayısıdır. Dolayısıyla sadece son sayfayı (x diyelim) çıktı almak için x sayfasından x sayfasına kadar baskı aldığımızda sadece son sayfa yazıcıya gönderişmiş olur.

Öz Hakiki Bumblebee

27.07.2020 04:08

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Sadece Son Sayfayı Yazdırmak (Çıktı Almak - Print Etmek)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.