5.00 / 1 oy

Mac bilgisayarlarda nasıl çıktı alınır? (print almak)

Mac bilgisayarlarda belge yazdırma işlemi aslında windows işletim sisteminde çıktı alma işlemine oldukça benziyor. Ama Macbook'larda üst menü sistemi pencerenin en tepesinde olduğu için alışmak biraz zaman alıyor ve çıktı almak gibi basit işlemleri yapmak istediğinizde Apple cihazları kullanmaya çok alışkın değilseniz kısa bir bocalama süreci olabiliyor.

Mac bilgisayarlarda bir dokümanı yazdırmak için şu adımları takip etmeniz yeterli:

1. Yazdırmak istediğiniz dosyayı (pdf, internet sitesi ya da office belgesi gibi) açın.

2. Üstteki menüde Dosya -> Yazdır (File -> Print) menü yolunu takip ederek print etme senekleri penceresini açabiliyorsunuz.

Bu aşamadan sonrası zaten windows işletim sistemlerinde çıktı almaya oldukça benziyor. Bilgisayarın gördüğü yazıcılar listeleniyor ve çıktıyı göndermek istediğiniz cihazı seçiyorsunuz. Eğer yazıcı listenizde hiçbir printer görünmüyorsa da ekle seçeneğini seçerek yazıcınızı Mac bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz.

Eğer yazıcınızın arkalı önlü yazdırma gibi özellikleri var ise bu seçeneği de pencereden aktif duruma getirebilirsiniz. Ayrıca birden fazla kopya yazdırmak için de kopyalar kısmındaki sayıyı istediğiniz kadar seçebilirsiniz.

bkz: Macbook'ta hard diskte ne kadar boş yer var nereden bakabilirim?

bkz: Macbook'ta AEServer Uygulaması Nedir? Virüs Olabilir mi?

bkz: Macbook Air mi Pro mu Almak Daha Mantıklı?

bkz: Macbook Air Nasıl Formatlanır?

bkz: Macbook'ta HDMI ile ses aktarmak

bkz: Macbook klavyesinde end tuşu nerede?

ertan16

13.02.2021 08:58

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mac bilgisayarlarda nasıl çıktı alınır? (print almak)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.