5.00 / 1 oy

Excel'de Sadece İlk Sayfayı Yazdırmak (Çıktı Almak - Print Etmek)

Excel'de tablolarımızı ya da grafiklerimizi yazdırmamız gerektiğinde (bkz: Excel Sayfasını Yazdırmak (Print) İçin Ne Yapılmalıdır?) bazen sayfalar dolusu çalışma dosyasının içinden sadece belirli bir kısmı çıktı almamız gerekebilir. Özellikle kağıt israfı yapmamak ve bir daha kullanmayacağımız verileri kağıda dökmemek için oldukça faydalı olan bu özelliğin nasıl uygulandığını aşağıdaki gibi hazırladım.

Excel'de çıktı alırken gelen baskı önizleme ekranında (bkz: Excel'de Yazdırma Önizlemesi (Print Preview) Yapmak) yazdırma seçenekleri arasında Excel dosyanızdaki yazdırılabilir alanlardan hangi sayfaları baskıya göndermek istediğiniz de sorulur. Aşağıdaki gibi Ayarlar (Settings) kısmında Sayfalar (Pages) olarak geçen kısım, kaçıncı sayfadan kaçıncı sayfaya kadar çıktı almak istediğimizi yazabildiğimiz alandır ve 1. sayfadan 1. sayfaya kadar çıktı almak istersek de sadece ilk sayfayı baskıya göndermiş oluruz.

excel sadece ilk sayfayı yazdırmak

Öz Hakiki Bumblebee

27.07.2020 03:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Sadece İlk Sayfayı Yazdırmak (Çıktı Almak - Print Etmek)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.