5.00 / 1 oy

Excel'de Yazdırma Önizlemesi (Print Preview) Yapmak

Excel çalışma dosyamızda çalışmalarımızı tamamladık ve bir çalışma dosyasını yazdırmak (çıktı almak) istiyoruz. Ancak kağıt israfı olmaması amacıyla önce bir çıktımızın neye benzediğini görmek istiyoruz. Bunun için Dosya (File) menüsündeki Print seçeneğine tıklıyoruz.

excel print previewSağda gördüğümüz alan, sayfamızı yazdırmamız durumunda göreceğimiz çıktının (hard copy) bir önizlemesi. Eğer Excel dokümanında herhangi bir değişiklik yapılmazsa alacağımız çıktı tam olarak bu şekilde olacaktır ancak eğer çıktıda değişiklikler yapmak isterseniz (sayfayı yan çevirmek ya da a4 kağıda sığmayan bir tabloyu küçülterek sığdırmak gibi) geri dönüp bu değişiklikleri tamamladıktan sonra çıktı almadan önce tekrar baskı önizlemesi yapmanızı tavsiye ederim. Bir kere bastığımız kağıdın geri dönüşü olmayacağı için baskıyı almadan önce titizlikle incelemek ve kağıt israfı yapmamak çok önemli, özellikle de çok sayıda çıktı alınacağı durumlarda.

Öz Hakiki Bumblebee

22.07.2020 04:39

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Yazdırma Önizlemesi (Print Preview) Yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.