5.00 / 1 oy

Ev tipi döner makinesi tavsiyesi (hesaplı ve kaliteli)

Dışarıda sağlıklı ve tavuğun en lezzetli bölgelerinden seçilerek hazırlanmış bir tavuk döner yiyebilmek için uygun bir yer olmadığına (bkz: Gerçek tavuk döner istanbul'da nerede yenebilir?) kanaat getirdiğim için eve ev tipi elektrikli bir döner makinesi almaya karar verdim. Et döner için de kullanabilirim belki zaman zaman ama et dönerin marinasyon işlemi zor diyorlar. ben şimdilik tavuk kanatları gibi lezzetli tavuk etleri ile döner yapmayı ve sosunu hazırlamayı denemeyi düşünüyorum.

İnternetten baktım, ev tipi olarak geçen döner makineleri ortalama olarak 300 TL gibi fiyatlardan başlayarak satın alınabililiyormuş. Açıkçası aklımdaki rakamlar çok daha fazla oldukları için bu rakam da makul geldi ve bir tane alıp evde denemek istiyorum. Ama ucuz etin yahnisi de olmasın diye hem hesaplı hem de kaliteli bir döner makinesi almak istiyorum. Gerekirse 300 olmaz da atıyorum 500 olur ama hem daha güzel pişirir, hem daha kaliteli olur.

İnternette adını hiç daha önce duymadığım markaların döner makineleri var, bu makinelerden herhangi birisini daha önce satın alarak kullanmış ve tavsiye edebilecek bir yazar varsa lütfen tavsiyelerini yazabilir mi?

aliduman

27.01.2021 07:06

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 27 Ocak 2021 13:19
  23

  bu ürünlere ben de bir youtube videosundan sonra niyetlenmiştim ama yorumlarını okuduktan sonra vazgeçmiştim. dönercilerdeki gibi lezzetli döner pişirebilmek için çok büyük ocaklara ihtiyaç var. ev tipi ürünlerde ise ısıyı veren ve döneri pişiren gözler (sanırım radyan deniyordu) çok az sayıda ve güçsüzler. zaten bu gözlerin sayısı arttıkça fiyatların da arttığını görebilirsiniz. çok bir para değil alıp denemek istiyorum derseniz ve alırsanız yorumunuzu görmek isterim. ama ufak makineler için döneri pişirmiyor yorumlarını maalesef çok gördüm.

  Not: belki cağ kebap yapar gibi yatay olarak pişirirseniz de lezzetli olabilir, sitede bu konularda yazan bir yazar var bkz: Evde cağ kebabı yapabilmek için gerekli malzemeler nelerdir?

 • 29 Eylül 2021 07:56
  2

  ev tipi döner makinesi derken? daha önce herhangi bir evde döner makinesi görmediğim için buna bir yorum yapamıyorum, bir şeyin ev tipi olabilmesi için insanların evlerinde yaygın olarak kullanması gerekiyor. sanayi tipi ürünlerin küçük versiyonları daha satın alınabilir diye evinize alınca onlar ev tipi olmuş olmuyorlar :) canınız döner istersen en adı bilinen yerden sipariş verseniz 200 gramlık tüm ekmek döneri 50 TL'ye yersiniz, üstelik sıcak sıcak hemen keser servis ederler. evinizde kimi besleyeceksiniz ki bu kadar marine etmekle, pişirmekle, kesmekle uğraşasınız ve zamanınıza ek olarak bir de elektrik ve döner makinesi parası vereceksiniz?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ev tipi döner makinesi tavsiyesi (hesaplı ve kaliteli)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.