5.00 / 1 oy

Etli çiğ köftede çiğ et yemek zararlı değil mi?

Çok çiğ köfte yedim ama ilk defa kendim çiğ köfte yapmaya niyetlenince açıp baktım neymiş nasıl yapılırmış diye. Çiğ köfteler etsiz ve etli çiğ köfte olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yöresel farklılıkları dikkate almazsak etsiz çiğ köfte ile etli çiğ köfte arasındaki tek fark da adından da anlaşılabileceği gibi içerisinde et olup olmaması. Sadece bulgur ve salça&baharat&yeşillik ile hazırlanan etsiz çiğ köftede sağlığa zararlı bir ürün görünmüyor ama benim anlamadığım çiğ köfteye çiğ kıyma ekleyerek beraber yoğurulduğunda çiğ et yemiş olmuyor muyuz? İnternetten de açıp baktım ama çiğ köfteye konan et pişer mi diye ama hiç böyle bir uygulama da yok. Etin içinde hangi hastalık var, bakteri var, parazit var haberimiz bile olmadan yememiz ne kadar sağlıklı benim hiç içime sinmedi bu, acaba ben mi yanlış yorumlıyorum yoksa durum gerçekten bu mudur?

superisielif

26.12.2019 11:22

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 8 Şubat 2020 10:35
  0

  Neyse ki artık etli çiğ köftenin satışı yasak da biraz daha gönül rahatlığı ile yiyebiliyoruz. etin ne kadar sağlıklı olduğunu bilseniz de çiğ olarak tüketmek bir dolu hastalığı da beraberinde getirecektir. Özellikle 2020'nin felaketler yılı olması birçok konuda bizi savunmasız kılacaktır. sadece baharat ile de lezzetli çiğ köfteler yapabilir tüketebilirsiniz. 

 • 26 Kasım 2021 12:35
  0

  evet zararlı ve hatta tenya gibi riskleri de var. ama herkesin kendi seçimidir sonuç olarak.

  bkz: Etli çiğ köfte için et tavsiyesi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Etli çiğ köftede çiğ et yemek zararlı değil mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.