5.00 / 1 oy

Et Bağlamak için Kasap ipi Nereden Satın Alınabilir?

Büyük Etleri fırında ya da barbeküde pişirirken bağlayabilmek için kullanılan kasap iplerinden satın almak istiyorum ama internette bu ipi satan bir yer bulamadım, eğer başka bir adı varsa adını yazabilireniz çok sevinirim. İşin garip kısmı kasapların da (sosyetik kasaplar da dahil) internet sitelerine girdim ama hiçbirinde kasap ipi adında bir ürün satılmıyor. Sadece Ankara'da bir kasapta adı görünüyor ama ona da 90 TL fiyat yazmışlar. Ne ürünün metresi belli ne de kalitesi. Fotoğrafı da yok.

İnternetten yemek tariflerini izlerken güzel ama tarifte kullanılan bir malzemeyi evde bulamayınca insanın içine oturuyor, sanki o yemeği hiç pişiremeyecekmiş gibi hissediyor. Ne tavalar, ne ölçüm cihazları ve hassas teraziler satın almak durumunda kaldım ben anlatamam. Ama insan bir şeyi yapmaya ne kadar çok heveslenirse ve çaba harcarsa hazırladığında da bence o kadar aldığı keyif de artmış oluyor. Normalde hayatta yapamayacağım tarifleri bu sayede yeni satın aldığım ve para verdiğim için içime oturan ekipmanların hatırına yapmış oldum, yerken aldığım keyfi anlatamam elbette :)

Lafı fazla uzatmadan fırında ya da mangalda eti sarabilmek ve bağlayabilmek için kullanılan ve internetteki videolarda görebildiğim kadarıyla beyaz renkte olan kasap ipi olarak yazan iplerden internetten satın almak istiyorum, internette bu kasap iplerinden satan bir yer gören olursa cevap yazabilir mi lütfen?

menekşe

15.10.2020 10:29

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 29 Kasım 2020 14:09
  9

  Ankara'da Et Keyfi adında güzel bir kasap var Ümitköy tarafında. Ankara içi sipariş dağıtıyorlar ama Ankara dışına bildiğim kadarıyla gönderim yapmıyorlar. Oradan şu ipi satın almıştım ben, mangal da olsa fırın da olsa yanmıyor ve çok sağlam. İster tavuk bağlayın, ister sucuk ipi olarak kullanın.

  et ipi

 • 5 Şubat 2022 13:13
  3

  böyle başlıklara gelince de herkes gurme evde makarnanın birbirine yapışmaması için mücadele veren tek kişi benmişim gibi hissediyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Et Bağlamak için Kasap ipi Nereden Satın Alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.