5.00 / 1 oy

Nar ayıklayıcı (narmatik) nasıl kullanılır?

Bazı icatların, aletlerin insanın nasıl aklına geldiğini, neden aklına geldiğini anlamak zor. Gerçi icatların ihtiyaçtan doğduğu doğru. Narmatik olarak da adlandırılan ve piyasada satılan nar ayıklama cihazı da tamamen ihtiyaçtan doğan ürünlerden biri. Benim için nar ayıklamak bir işkenceyken artık eğlence haline geldi. İlk başta piyasaya çıktığında inanmamıştım narın hepsini bir çırpıda kolayca, parçalanmadan, suyunu akıtmadan ve etrafa sıçratmadan soyabildiğine. Dolayısıyla aklımda hiç almak yoktu taa ki bir gün markette dolanırken fiyatının çok komik olduğunu görene kadar. Dedim alayım ne kaybederim, kullanamazsam da veririm birine kullanır. Sonra ilk narımı denedim ve tabii ki sonuç hüsran beceremedim. İş yerindekilere anlatınca narmatik kullanımın püf noktalarını öğrenmiş oldum ve uyguladım. Garanti yöntem olduğunu söyleyebilirim. 

Narmatik ürünün işe yaraması için püf noktaları:

 * Orta-büyük boyutta tahta kaşık

 * Narı ortadan ikiye kesmek

 * Sert vuruş

Narmatik nasıl Kullanılır?

Narı ortadan keserek "narmatik"in üst yuvarlak kısmına koyuyorsunuz. Narın üst kısmına sertçe büyük boyuttaki bir tahta kaşıkla vuruyorsunuz. Yani reklamdaki gibi narı okşayarak ayıklayamıyorsunuz. Kaşığın boyutu küçük olursa nar taneleri düşmüyor haberiniz olsun. Kısacası nar ayıklayıcı yani narmatik gerçekten işe yarıyor sadece kullanmasını bilmek gerek. 

Narın insanoğlu için faydaları diğer birçok meyve gibi saymakla bitmiyor. Fakat sırf narın faydalarından yararlanmak için bile "narmatik"i kullanmak isteyeceğine eminim. Narın faydaları için Narın faydaları nelerdir? yazını okuyabilirsiniz. 

 

 

Hasan81

20.12.2020 12:58

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 29 Aralık 2021 02:55
    0

    böyle bir aletin varlığından bile haberdar değildim ama satılan tümü ürünlerin yorumları da çok olumsuz, alsam mı karar veremedim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Nar ayıklayıcı (narmatik) nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.